Bez kategorii

6 pomysłów na prezent dla dziecka

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Część z Was pewnie już ma prezenty dla swoich bliskich. Pewnie znaleźliby się tacy, co mają już je zapakowane. Ale są również i Ci zabiegani i zapracowani. Często gęsto bez pomysłu na idealny prezent dla bliskiej nam osoby. Spokojnie, na ratunek przychodzę ja! Dziś przedstawię Ci pomysły na prezenty dla dziecka. Nie oszukujmy się, te najmniejsze szkraby to największe wyzwanie dla nas, jak chodzi o prezenty.

Moje polecajki nie są podzielone, są różnorodne. Dla tych najmłodszych, starszych, większych i mniejszych. Nie dzieliłam na kategorie dla dziewczynki, dla chłopca, ponieważ dzieci bawią się różnymi rzeczami.

 

Fisher-Price – Interaktywny Koala

To muzyczna zabawka edukacyjna dla dzieci. Ma kilka wesołych piosenek i wypowiedzi, które wprowadzają maluszka w świat liczb, liczenia i kształtów. Posiada również elementy do zabawy, takie jak obrotowa kuleczka, strzelająca folia, kręciołek z kształtami i przyciski. Nasza Tosia otrzymała go w prezencie jakiś czas temu i jest w nim na maxa zakochana! Codziennie bawi się nim po kilka razy i urządza nam przecudne koncerty 😀

 

Ciastolina

Ciastolina tak samo jak piasek kinetyczny gwarantuje świetną zabawę. Wszelakie dodatkowe akcesoria do ciastoliny i ona sama powoduje, że dziecko ćwiczy swoje zdolności manualne.

Przyznam szczerze, że sama rozważam zakup jakiegoś małego zestawu ciastoliny dla Tośki. Wcześniej zakupiłam taki zestaw mojej chrześniaczce a teraz czas na moją córcię 🙂

 

6 pomysłów na prezent dla dziecka
6 pomysłów na prezent dla dziecka

 

Drewniana kuchenka

Dla chłopczyka i dziewczynki! 🙂

Duże, małe, drewniane lub plastikowe – wybór jest szeroki a wszystko zależy od naszego portfela i metrażu – umówmy się 😀 Dzieci często sięgają po akcesoria kuchenne nasze domowe, więc świetnym pomysłem jest podarowanie im swojej własnej mini kuchni.

 

Planszówki

Niech uderzy w stół ten, któremu najzwyklejszy chińczyk nie dostarczył dobrej zabawy 🙂

Wybór planszówek jest przeogromny a umożliwia nam spędzenie trochę czasu z dziećmi plus dostarczą wiele dobrej zabawy. Gry planszowe same w sobie bardzo rozwijają dziecko.

Gdybym miała polecić jakieś ciekawe gry to na pewno monopoly. Szczególnie, że gra ta na przestrzeni czasu bardzo ewoluowała i mamy szeroki wybór jak chodzi o tematykę. Oprócz tego: rummikub, wsiąść do pociągu, ego i wiele innych 🙂

 

6 pomysłów na prezent dla dziecka
6 pomysłów na prezent dla dziecka

 

Tablica sensoryczna

Dzięki niej maluch może ćwiczyć koordynację ruchową rączek, logiczne myślenie, ale również swoją psychomotorykę. Przedmioty, które znajdują się na tablicy zależą od pomysłowości i kreatywności.

 

Klocki

Lego, duplo, klocki słomki lub puzzle blocks – wszystkie te rodzaje zmuszają dziecko poprzez zabawę do kreatywnego myślenia. Łączymy przyjemne z pożytecznym tzn. dobrą zabawę naszego dziecka z rozwojem. Osobiście uważam, że klocki to będzie zawsze idealny prezent dla naszej pociechy.

 

6 pomysłów na prezent dla dziecka
6 pomysłów na prezent dla dziecka

 

To tylko kilka moich „polecajek” dla Was, jak chodzi o prezent pod choinkę, dla tych najmłodszych. A może Wy macie jakiś pomysł i chcielibyście się nim podzielić? Jeżeli tak to zapraszam do komentowania 🙂

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *