Bez kategorii

Alkohol w ciąży?

Tematy ciążowe są mi ostatnio tematami najbliższymi z wiadomej przyczyny i choć jest ich ostatnio więcej tutaj na blogu, to uważam, że taka wiedza może się przydać jakieś innej przyszłej mamie lub nawet przyszłemu tacie, którego zadaniem w okresie ciąży jest czynne wspieranie swojej drugiej połówki. Dziś przychodzę do Was z wpisem na temat napoi alkoholowych, ale bezalkoholowych. Co prawda nie jestem kobietą, która wieczory lubi spędzać przy lampce wina lub rodzinnego grilla nie wyobraża sobie bez piwa, ale jednak postanowiłam napisać ten post z myślą właśnie o takich kobietach, które lubią napić się wina czy szampana raz na jakiś czas, a brakuje im tego w stanie błogosławionym. Bo mimo, że będąc w ciąży oraz w okresie karmienia piersią, my mamusie musimy zrezygnować z napoi procentowych, to jednak pojawiają się dla nich alternatywy – napoje bezalkoholowe i to w przeróżnych wydaniach.

 

Zanim przystąpiłam do napisania tego wpisu postanowiłam się troszeczkę dokształcić w tym temacie i poczytać, ponieważ sama byłam ciekawa niektórych faktów i mitów plus zawsze zależy mi na tym, aby przekazać Wam wartościowe i przydatne informację 🙂

 

Napoje bezalkoholowe mają zalety!? :O

Nagłówek Was zszokował? Sama byłam w naprawdę zaskoczona 🙂

Czytając natknęłam się na informację, że napoje te są poddawane dealkoholizacji, która ma tak naprawdę bardzo dużo zalet. Profesor Antona Piendla, który pracuje w Instytucie Technologii Browarniczej i Mikrobiologii na Uniwersytecie Technicznym w Monachium stwierdził, że bezalkoholowe wino czy też piwo jest bardziej korzystne ze względu na bogatą zawartość potasu oraz niską kaloryczność. Wyobraźcie sobie, że napoje te mają ponad połowę mniej kalorii niż w wersji z alkoholem. Mają również niską zawartość sodu, tłuszczy i cholesterolu.

Myślę, że tak jak i ja, tak każda przyszła mama dba o to, co spożywa i pije, bo już nie jesteśmy same i o tym musimy pamiętać.

 

Czy napoje bezalkoholowe są gorsze w smaku?

Ile osób tyle opinii. Nie bez powodu mówi się, że z gustami się nie dyskutuje. Osobiście uważam, że napoje bezalkoholowe nie są gorsze czy mniej wyraziste od procentowych wersji. Mało tego, uważam, że smakowo są znacznie lepsze niż napoje alkoholowe. Jedynym problemem było dla mnie to, że w sklepach mamy bardzo ograniczony wybór tak zwanych zerówek.

Gdzie szukać alkoholowych smaków w ciąży?

Kilka dni temu obchodziłam swoje 22 urodziny i bez problemu mogłam wznieść toast za swoje zdrowie (i to wcale nie piccolo :D). Było mi dane spróbować napoi bezalkoholowych z firmy @BEZALKOHOLOVE gdzie właśnie w paczuszce był między innymi szampan. Mam jeszcze dwa winka, ale je niedługo zabieram ze sobą w góry i powiem Wam szczerze, że już nie mogę się doczekać tego klimatu: góry, kominek, drewniany domek, najbliżsi, wieczory gier, wyżerka i bezalkoholowe winko i zaśnieżone szczyty za oknem.

Alkohol w ciąży?
Alkohol w ciąży?

 

A z okazji Walentynek mam dla Was Kochani kod rabatowy w wysokości 15% do sklepu @BEZALKOHOLOVE, na wszystkie produkty, no dobra prawie wszystkie 😀 Produkty z wyprzedaży nie łapią się na rabat.

Kod rabatowy: WALENTYNKI

Alkohol w ciąży?
Alkohol w ciąży?

 

Tyle ode mnie na dziś, buziaki! :*

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *