Bez kategorii

Asystent ciąży

Ciąża to okres, w którym każda z nas stara się jak najbardziej dokształcić. Nieustannie szukamy odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Odpowiedzi tych szukamy w książkach, poradnikach, internecie, ale również i w aplikacjach mobilnych. Wachlarz jest bardzo obszerny jeśli chodzi o wybór takiej aplikacji. Dla mnie ważne było, aby dostarczała mi ona informacji na temat mojego maleństwa, np. co się z nim dzieje, co się rozwija w poszczególnych tygodniach itp. Ponadto zależało mi na tym, aby mieć informacje dla siebie np. jak spakować torbę do szpitala lub jak się przygotować do wizyty lekarskiej.

HiMommy

W pierwszej ciąży z córką korzystałam z aplikacji o nazwie HiMommy. Aplikacja ta codziennie o tej samej godzinie wysyłała mi krótką wiadomość odnośnie tego, co się dzieje u mojego maluszka. Mogłam wprowadzić do niej również informację na temat mojej wagi lub podstawowe informacje o mojej ciąży. Ta aplikacja dostarczała mi także wiele cennych artykułów, które mogłam sobie poczytać w wolnej chwili. Miała również opcję połączenia się z tatusiem i on też mógł otrzymywać te wszystkie dobrodziejstwa 🙂

 

Asystent ciąży

Obecnie jestem w piątym miesiącu ciąży z synkiem i niedawno natknęłam się na aplikację Asystent Ciąży. Podobnie jak w aplikacji HiMommy, po wpisaniu daty ostatniej miesiączki, aplikacja sama wyliczy przewidywaną datę porodu. Aplikacja dostarcza nam dokładną informację o tym, w którym tygodniu ciąży jesteśmy.

Codziennie aplikacja wysyła nam wiadomości, które są jakby pisane przez nasze dziecko. Każda taka wiadomość jest adekwatna do danego tygodnia ciąży. Wiadomości te dotyczą rozwoju maluszka, ale również i naszego zdrowia. Dla mnie było to świetną sprawą, że codziennie mogłam, jak i w ciąży z córką, tak i teraz z synkiem, czytać jak aktualnie wygląda kwestia rozwoju i co akurat w danym czasie rozwija się u mojej pociechy.

Aplikacja zawiera również obszerną zakładkę zatytułowaną „Artykuły”. Zakładka ta dostarcza nam bardzo dużo informacji na temat ciąży, rozwoju malucha, ale także możemy poczytać o tym, jak urządzić pokój dziecka. Uważam, że na plus dla aplikacji jest to, że jeżeli dany artykuł nam się spodoba to możemy kliknąć, że dany tekst nas interesuje i on automatycznie zostanie przeniesiony do zakładki naszych ulubionych artykułów. Dzięki temu możemy w każdym momencie wrócić do danego tematu i przypomnieć sobie pewne informacje. Uważam, że jest to bardzo wartościowa zakładka, która podaje nam jak na tacy wiele cennych wskazówek i podpowiedzi.

Asystent ciąży, jak na prawdziwego asystenta przystało, nie zostawi nas z żadnym problem ani wątpliwością. Podpowie nam, jak przygotować się do wizyty lekarskiej, ale również podpowie i doradzi, jak spakować torbę do szpitala. Sama z doświadczenia wiem, że spakowanie tej torby nie jest rzeczą łatwą. Zastanawiamy się, co zabrać ze sobą. Analizujemy czy dana rzecz nam się przyda podczas pobytu i popadamy chwilami w jakiś absurd, który nas prowadzi do tego, że w pierwszej chwili nasz bagaż do szpitala wygląda tak jak bagaż na dwutygodniowe wakacje z rodzinką. Asystent ciąży jak na życzenie poda nam bogatą listę rzeczy, które na pewno nam się przydadzą. Możemy oczywiście dopisać coś same od siebie do listy lub usunąć daną rzecz, jeżeli uznamy ją za zbędną. Zaznaczając co już mamy, uzyskujemy graficzny podgląd wyrażony w procentach tego jak daleko jesteśmy już z kompletowaniem wyprawki.

Aplikacja jest przejrzysta i bardzo łatwa w obsłudze. Nie powinna żadnej mamie sprawić problemu w obsłudze. Co ważne jest to aplikacja darmowa. Również dzięki tej aplikacji możemy nawiązać kontakt z innymi mamami, ponieważ użytkowniczka aplikacji Asystent ciąży może w każdym momencie uzyskać wsparcie poprzez social media. Aplikacja zrzesza mamy na Instagramie i Facebooku, a więc warto tam zajrzeć 🙂

 

Według mnie aplikacja ta perfekcyjnie radzi sobie i spełnia najmniejsze oczekiwania każdej przyszłej mamy 🙂

Więcej informacji: https://asystentciazy.pl

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *