Bez kategorii

Blog Conference

Ostatnio miałam okazję po raz pierwszy wziąć udział w Blog Conference Poznań 2018. Wydarzenie to odbywało się na targach poznańskich i było częścią poznańskich dni przedsiębiorczości, które trwały od 18-22.04.2018r. Wyniosłam masę wrażeń, motywacji ale przede wszystkim wiedzy i bezcennych informacji. Oto krótka relacja z wydarzenia:

Czym jest tak właściwie Blog Conference?

Jest to spore wydarzenie dla wszystkich twórców internetowych lub osób związanych z marketingiem. Prelegenci w jak najlepszy sposób starają się przekazać całą wiedzę zdobytą na dany temat, uczą między innymi jak zbudować własną markę i nie stracić jej w banalne głupi sposób, starają się nam również pokazać jak powinniśmy postępować w relacjach z klientami. Stają na rzęsach, aby w ciągu godziny lub dwóch przekazać nam jak najwięcej wiedzy i opowiedzieć o swoich doświadczeniach. Wykłady i warsztaty odbywają się jednocześnie w kilku salach i każdy może wybrać to, co go najbardziej zainteresuje. Czasami były z tym problemy, ponieważ jednocześnie odbywało się kilka wykładów na które poszłabym z przyjemnością.

Blog Conference
Blog Conference

Tematy na prelekcje

Ja będąc na konferencji od 21-22.04 starałam się wybrać takie wykłady, które są bliskie mojemu blogowi lub takie, które mogą mi się przydać w życiu. Jedne były naprawdę ciekawe inne trochę mniej, ale z każdego wyniosłam coś dla siebie. Wracając do tematów 😉 Nie byłabym wstanie pójść na każdy wykład, ponieważ czasowo byłoby to niemożliwie, więc wybrałam dla siebie te najważniejsze. Oto mini lista wykładów, na których byłam:)

-Wszystko, co zrobiliśmy źle w naszym blogowaniu. Janina Bąk

-Sceniczna dekonstrukcja blogera. O tych, których się dobrze czyta i słucha. Kamil Kozieł

-Jak stracić markę bloga w 3 krokach. Katarzyna Kędzierska

-Jak pogodzić życie zawodowe z prywatnym? Magdalena Daniłoś, Ewa Grzelakowska, Justyna Kozłowska

-Jak zarabiać na Instagramie? Joanna Banaszewska

-Sztuka wygłaszania prezentacji. Adrian Wrociński

-Blogowanie pod prąd. Jak z 30.000 UU wyciągnąć 200.000zł w 2 tygodnie. Ola Budzyńska

-Jak znaleźć czas na rozwój bloga i nie zwariować? Michał Barczak i Oskar Grochowalski

Wszystkie te wykłady były oparte na przykładach. Prelegenci mówiąc nam coś nie opowiadali bajki. Doświadczyli tego na własnej skórze i teraz chcą przekazywać tą wiedzę innym, podzielić się swoimi doświadczeniami i zmotywować słuchaczy do działania.

Pełne brzuszki

Na terenie targów poza dużą ilością stoisk, na których odbywały się przeróżne konkursy czuwał nad nami ryneczek Lidla oraz stoisko z musli One Day More. Serwowali nam przepyszne i pełnowartościowe posiłki. Co ciekawe pierwszy raz widziałam sytuację, w której dłuższa kolejka była do budki z jedzeniem wegetariańskim niż do budki z mięsnymi posiłkami – ot taka specyfika branży 😀

Podsumowanie

Na pewno nie był to mój ostatni udział w Blog Conference Poznań. Jest to wydarzenie zbyt ciekawe, żebym mogła je przepuścić. Podczas tych paru dni można wiele się nauczyć, poznać wielu ciekawych ludzi ze swojej branży i przede wszystkim można doświadczyć czegoś nowego. Naprawdę polecam udział każdemu i dziękuję organizatorom za wysiłek włożony w to wydarzenie, świetna robota!

Blog Conference
Blog Conference

Ps.1- Kochani, jeżeli mielibyście do mnie pytania odnośnie, któregoś wykładu to napiszcie mi o tym w komentarzu – na wszystkie odpowiem z radością 🙂

Ps.2- Podrzucam Wam link do mojej szafy na Vindet  (dopiero startuje z tym) może komuś coś wpadnie w oko 🙂

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *