Bez kategorii

Domowe Bubble Tea

Sytuacja na świecie w dalszym ciągu pozostaje niezmienna. Hotele, nasze ulubione restauracje i kawiarnie nadal zamknięte… myślę, że każdy z nas marzy już o jakimś wyjeździe lub wyjściu z rodziną czy znajomymi na dobre jedzonko lub przepyszne ciacho. Jako, że pizzę zamówić można do domu to z niedostępnych produktów tęskniłam najbardziej za Bubble Tea. Na moje szczęście dość przypadkowo dowiedziałam się, że wszystkie produkty można zamówić do domu i już nie muszę wychodzić żeby cieszyć się tym słodkim napojem. Mogę bez przeszkód stworzyć go i cieszyć się nim w domu. Jeszcze kilka dni temu nie myślałam, że to możliwe ale jak widać niemożliwe staje się możliwe 🙂

Na wstępie powiem, że jeżeli wiesz czym jest Bubble Tea to przeskocz o jeden akapit niżej, a jeżeli nie słyszałeś o tym to zapraszam do przeczytania 🙂

Czym jest Bubble Tea?

Jak sama nazwa wskazuje, Bubble Tea jest to napój na bazie herbaty ze słodkimi kulkami. To świetny rodzaj urozmaicenia dla kubków smakowych w ciągu dnia. Powstał w 1987 roku, aby zachęcić młode osoby do picia herbaty. Napój może być podawany na ciepło lub w popularniejszej wersji — na zimno. W każdej porcji Bubble Tea znajdziemy na dnie małe kulki, które w konsystencji mogą przypominać żelki, a w ich wnętrzu znajduje się słodki syrop, który uwalnia się w naszych ustach. Bubble Tea powstaje na bazie herbaty lub herbaty z mlekiem. Charakterystycznym elementem jest też gruba słomka, dzięki której wciągamy bąbelki razem z napojem. Plus dodajemy jakiś syrop smakowy do herbaty.

 

Jak przygotować Bubble Tea?

Wcześniej myślałam, że przygotowanie Bubble Tea to skomplikowany proces jednak myliłam się. Przygotowanie tego napoju jest tak łatwe jak przygotowanie zwykłej herbaty.

Zaczynam od przygotowania naparu w mojej karafce. Napar przygotowuje dzień wcześniej ponieważ lubię kiedy zielona herbata jest hmm… jakby to powiedzieć… dobrze zaparzona 😀 Kiedy czuć jej intensywny smak i to wszystko, co ma w sobie najlepsze.

Następnie do kubeczka wsypuje trochę kuleczek molekularnych. U mnie kuleczki mają smak brzoskwiniowy *.* Kulki te przez swoją konsystencję przypominają trochę żelki.

Domowe Bubble Tea
Domowe Bubble Tea

 

Zalewam je schłodzonym naparem (zdecydowanie wolę Bubble Tea na zimno) i …

Domowe Bubble Tea
Domowe Bubble Tea

 

dodaje syrop (u mnie smak mango).

Domowe Bubble Tea
Domowe Bubble Tea

 

I gotowe, proste prawda? 🙂

 

Bubble Tea – lepiej kupić czy zrobić samodzielnie?

Pomijając oczywiście sytuacje, kiedy jesteśmy w galerii handlowej czy na wakacjach, a pokusa na Bubble Tea nie daje nam wytchnienia, to moim zdaniem znacznie lepszym rozwiązaniem jest samodzielne przygotowywanie tego zjawiskowego napoju. Plusy własnoręcznego przygotowania Bubble Tea:

– oszczędność – kupując gotowe półprodukty zapłacisz za pojedynczy napój znacznie mniej, niż w przypadku kupna gotowego produktu

– dostępność – możesz przygotować sobie własne Bubble Tea kiedy tylko zechcesz – na śniadanie, po treningu czy do wieczornego seansu

– personalizowanie – samodzielnie przygotowując napój to Ty decydujesz o tym ile dodać kulek, czy napar ma być bardziej czy mniej intensywny, w wersji little czy XXL oraz czy napój ma być bardziej lub mniej słodki. Oczywiście dodatkowo możesz przygotować go w swoim ulubionym kuku!

 

 

 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *