Bez kategorii

Grudniowa zaduma – przepis na świąteczne pierniczki

“Fall on your knees, oh hear the angels voices, Oh night divine, oh night when Christ was born, Oh night divine, oh night, oh night divine.” – Upadnij Na kolana, o usłysz anielskie głosy, o duchowna noc, noc, kiedy narodził się nasz Pan. O boska noc, boska noc…Słowa te pochodzą z kolędy „Oh Holy Night”. Słowami kolędy pragnę Was zaprosić do dzisiejszej lektury, w której między innymi znajdziecie przepis na świąteczne pierniczki 🙂

Grudniowa zaduma

Kochani grudzień sam w sobie jest oczekiwaniem na Święta Bożego Narodzenia. To idealny czas na małą zadumę, na małe podsumowanie całego roku. Za cztery dni grudzień zapuka do naszych drzwi. Popadniemy powoli w przygotowania do świąt, będziemy gonili za idealnymi prezentami dla naszych najbliższych i zapomnimy o pochyleniu się nad tym wszystkim o takim małym stopie.

Wiele z nas nie cieszy się świętami, ale czy zadaliśmy sobie pytanie, dlaczego?

Część z nas umywa ręce od konsekwencji a zrzuca winę na marketing, na sklepy, które zbyt szybko zaczynają ogłaszać święta, lecz dla mnie to słaba wymówka. Spójrzmy na to z drugiej strony sklepy sklepami je zostawmy, rozważmy naszą postawę, nastawienie. Czy tak naprawdę przytłaczają nas te ozdoby w sklepach? Te wszystkie reklamy? A może to wszystko nie cieszy nas przez zmęczenie? Przez gonitwę świąteczną?

Przyglądając się temu z boku zauważyłam, że część osób bierze święta za jakiś wybieg. Najlepsze nakrycie, najlepsze prezenty dla naszych bliskich czy też kreacja na wigilijną wieczerze. Moje pytanie brzmi gdzie radość z magii, którą tworzą święta? Gdzie radość z powodu wspólnych chwil z bliskimi? Kochani otwórzmy się na to! Pozwólmy się zatracić w tym, zupełnie odpłynąć razem z tym wszystkim.

Szaleństwo

Do grudnia jeszcze parę dni a ja już od paru dobrych tygodni słucham kolęd, oglądam świąteczne filmy i rozmyślam o świętach. Komplementuje powoli podarunki dla swoich bliskich, zastanawiam się jak je w tym roku zapakować. Pochłaniam się w tym wszystkim, mimo, że do świąt jeszcze dużo czasu, ale nie wstydzę się tego szaleństwa. Wręcz przeciwnie, jeszcze bardziej nie mogę doczekać się świąt.

W ten weekend wspólnie z siostrą chłopaka piekłam pierniki. Miałyśmy przy tym śmiechu nie mało. Właśnie to się liczy w tych świętach, wspólnie spędzony czas z bliskimi, zabawa i ta atmosfera, która rodzi się przy tym.

 

Korzystając z okazji pragnę podzielić się z Wami przepisem na te pyszne pierniki <3

Składniki:

-1,5 kg mąki

-2 kostki margaryny

-0,5kg miodu

-2 przyprawy do piernika

-3 łyżeczki sody

-2 łyżki kakao

-6 jaj

-0,4kg cukru ( pół szklanki odsypać na karmel )

Przygotowanie:

Karmel przygotować z pół szklanki cukru.

Tłuszcz, miód, karmel, cukier, przyprawy rozpuścić i gorącym zalać mąkę z sodą. Po przestudzeniu wbić jajka i wyrobić na gładkie ciasto.

Wykrawać, gdy ciasto stężeje, piec w temperaturze ok.180 stopni.

Grudniowa zaduma - przepis na świąteczne pierniczki
Grudniowa zaduma – przepis na świąteczne pierniczki

 

Cieszcie się kochani tym okresem, tą magią, która zaczyna się tworzyć. Ona naprawdę jest wystarczy się na nią otworzyć i dać się jej porwać. Życzę Wam tego kochani z całego serca! Buźka:*

https://www.youtube.com/watch?v=pUh7xDO-8bE&list=PLdtlbag-igaIZAVxDUJSowSXPxWofwAuO&index=12

 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *