Bez kategorii

Gry na wakacje + Wakacyjny konkurs!

Oficjalne wakacje już od kilku tygodni a za tym idzie to, że wiele z nas planuje jakiś wakacyjny wyjazd, a razem z nim atrakcje nawet i te związane z przyjemnymi letnimi wieczorami. Jednak nie każdy lubi imprezy do białego rana. Duża część osób woli po intensywnym dniu na wakacjach usiąść razem z rodzinką lub paczką znajomych i wspólnie w coś pograć. Przed takim wieczorem i wyjazdem w naszej głowie rodzi się pytanie, jakie gry planszowe powinniśmy zabrać ze sobą?

To pytanie spędza nie tylko sen z powiek fanom gier planszowych, ale również i przeciętnemu Kowalskiemu, który nie chce wozić ze sobą mnóstwa niepotrzebnych rzeczy i dużych gabarytowo gier. Dlatego dziś przychodzę do Was z propozycją gier, które idealnie sprawdzą się zarówno w te wakacyjne dni / wieczory jak i długie zimowe noce, a w torbie nie zajmą zbyt dużo miejsca.

Gry z firmy Tactic

Otrzymałam od tej firmy cztery gry:

Budowle Świata – w tej grze gracze próbują rozpoznać słynne budynki z całego świata. Dodatkowo odpowiadają na pytania, która są związane z daną budowlą.

OMG Świata – ta gra najbardziej nas zaskoczyła, jeżeli chodzi o jej zawartość. W niej trzeba się wykazać bardzo dużą znajomością różnych zjawisk i tradycji z wszystkich stron świata. Oprócz rozpoznania danego zwyczaju lub tradycji trzeba odpowiedzieć na powiązane z nim pytanie.

Marki Świata– to moja ulubiona gra 😀 Tutaj gracz ma za zadanie rozpoznać najsłynniejsze marki świata i dodatkowo podaje kraj i rok jej powstania a także odpowiada na powiązane pytanie.

I ostatnia z gier, które otrzymałam to Kultura Popularna Świata. W niej należy rozpoznać najbardziej popularne i jednocześnie wpływowe zjawiska popkulturowe z całego świata plus odpowiedzieć na pytanie. Czasami jest to jakiś symbol zespołu, a czasami coś charakterystycznego z danego filmu.

Gry na wakacje + Wakacyjny konkurs!
Gry na wakacje + Wakacyjny konkurs!

 

Plusy gier

Osobiście spodobało mi się w tych grach to, że każda z gier na każdej karcie zawiera ciekawostkę czy to na temat budowli czy marki lub założyciela danej marki. Można połączyć przyjemne z pożytecznym – gra plus nauka 🙂

Gry na wakacje + Wakacyjny konkurs!
Gry na wakacje + Wakacyjny konkurs!

 

Dodatkowo zajmują naprawdę bardzo mało miejsca i można bez problemu zabrać je ze sobą do torby, a nawet torebki.

Można grać w nie wszędzie, ponieważ nie trzeba jakoś bardzo się z nimi rozkładać. Dlatego możemy grać w domu lub gdzieś na świeżym powietrzu siedząc na przykład na plaży 😀

 

Wakacyjny Konkurs

Razem z moim narzeczonym lubimy bardzo grać w planszówki i pomyślałam, wspólnie z firmą Tactic, że zorganizujemy dla Was konkurs, a zwycięzca otrzyma grę, którą ufunduje firma Tactic.

Konkurs pojawi się tym razem na moim Instagramie @meryendelu 16.07.2021r. o godzinie 12:00. Na instastory pojawi się kilka konkursowych zdjęć z pytaniami, na które będzie trzeba odpowiedzieć zaznaczając poprawną odpowiedź (A,B lub C). Wybiorę kilka kart z gier i pytania będą dotyczyły np. słynnej budowli lub marki.

Wygrywa oczywiście osoba, która odpowie na wszystkie pytania poprawnie 🙂 Nagrodzie wybiera zwycięzca, dla którego przeznaczony jest jeden z prezentowanych quizów.

O tym, kto wygrał konkurs poinformuję już 17.07.2021r. również na moim instastory.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *