Bez kategorii

Kto kontroluje przeszłość, ten ma władzę nad przyszłością…

Każdy ma swoją przeszłość – bez niej by nie istniał. Codziennie w myślach pojawia nam się jakieś wspomnienie, może z dnia wczorajszego a może sprzed roku. Przypominamy sobie każdy mały szczegół danej chwili, aby o niej nie zapomnieć. Jednak ludzie mają tendencje do rozpamiętywania tych złych wspomnień, które powodują nasze łzy, smutek, rozpacz. Stają się one udręką, która nas prześladuje. Bawimy się w płakanie nad rozlanym mlekiem, choć wiemy, że nic to nie da. Zamiast tego, wyciągnijmy wnioski. Nauczkę na przyszłość.

Kto kontroluje przeszłość, ten ma władzę nad przyszłością...
Kto kontroluje przeszłość, ten ma władzę nad przyszłością…

Dziś jest już inny dzień, a jednak dalej mamy w nim pozostałości z dnia poprzedniego. Tyle wątpliwości, tyle pytań. Wątpliwości to dobra rzecz. Jednak nie wolno pozwolić, by nas obezwładniły. Czasami trzeba ryzykować. Kiedy trzymamy się przeszłości, nie potrafimy wykorzystać w stu procentach dnia dzisiejszego. Czy warto? Czy warto marnować dzisiaj, szansę na szczęście, po to, by rozpamiętywać wczoraj, które przyniosło nam łzy? Zamiast tego sprawmy by ten dzień był wspaniały. Codziennie dostajemy przecież tysiąc szans. 

Szansę na miłość, przyjaźń, śmiech. A tyle z nich przechodzi nam koło nosa, bo zamiast je dostrzec, tkwimy w tym, co było.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *