Bez kategorii

Korzyści płynące z wybielania zębów

Śmiało mogę napisać, że każdemu zależy na zdrowym i pięknym uśmiechu. Nasze zęby to tak naprawdę nasza wizytówka, jak ubranie czy paznokcie u kobiet. Po drugie zdrowy i piękny uśmiech to również źródło pozytywnych korzyści, jeżeli chodzi o zdrowie. Dzisiejszy artykuł będzie właśnie o wybielaniu zębów.

 

Jakiś czas temu wspólnie z Arturem zdecydowaliśmy się na zestaw wybielający z @beutysmilepl. Muszę przyznać, że od początku zestaw przypadł mi do gustu i wydaje się jednym z łatwiejszych. Przede wszystkim nie muszę wychodzić z domu mogę tą czynność wykonać podczas czytania książki, oglądania telewizji czy nauki  🙂

Korzyści płynące z wybielania zębów
Korzyści płynące z wybielania zębów

 

Zestaw od @beutysmailepl zawiera: nakładkę wybielającą, szczoteczkę bambusową, pudełeczko z węglem aktywnie wybielającym oraz aplikatory z żelem. Dodatkowo mamy dołączoną instrukcję oraz miarkę do monitorowania naszych efektów wybielania.

Obecnie jestem w II trymestrze mojej pierwszej ciąży i osobiście nie wybielam teraz zębów. Po otrzymaniu zestawu przez kilka dni to robiłam, ale przestałam, ponieważ zagłębiłam się w temat i wyczytałam, że dla kobiet w ciąży oraz dla kobiet karmiących piersią wybielanie nie jest wskazane.

 

Jestem w ciąży i nie mogę wybielać? Dlaczego?

Po pierwsze nasz maluch pobiera od nas wapń, co już jest pierwszym czynnikiem do tego, że to osłabia nam zęby. A dodatkowe zabiegi na ząbki tylko pogłębią tę sytuację.

Po drugie silne substancję wybielające mogą negatywnie wpłynąć na rozwój płodu. Wszystkie produkt do wybielania zawierają nadtlenek wodoru lub nadtlenek karbamidu. Substancje te ulegają rozkładowi i uwalniają tlen. Proces ten idzie o krok dalej i przenika w nasze szkliwo, rozjaśniając ich naturalny odcień, co może przyczyniać się do uszkodzenia DNA komórek. Warto wspomnieć, że produkty zawierające nadtlenek wodoru nie są dopuszczane legalnie do sprzedaży. Firmy, które sprzedają takie produkty łamią prawo.

Żel z @beutysmailepl  na szczęście jest peroxide – free. Nie zawiera ani nadtlenku wodoru ani nadtlenku karbamidu.

Po trzecie nikt nie gwarantuje nam bezpieczeństwa, ponieważ nie ma badań przeprowadzonych na ciężarnych z udokumentowaniem tego, że takowe produkty nam w tym czasie nie zaszkodzą. Mam nadzieję ze względów choćby moralnych badania te nie będą przeprowadzone.

 

Korzyści z wybielania

Teraz może nie wybielam zębów, ale robiłam to bardzo często przed ciążową i sama na sobie widziałam bardzo wiele zalet.

Przede wszystkim zdrowsza jama ustna. Należy pamiętać, aby przed przystąpieniem do procesu wybielania wyszczotkować porządnie nasze zęby, następnie nitkowanie, a na końcu płukanie. Te trzy czynności pozwalają nam na uzyskanie lepszych efektów wybielania. Co za tym idzie? Nasze zęby, dziąsła i jama ustna są pod lepszą kontrolą i są bardziej zadbane.

Uważam, że bielsze zęby dodają większej pewności siebie. Jednak każdy z nas chce dobrze wyglądać. Czujemy się wtedy po prostu lepiej. Ktoś tutaj może pomyśleć, że przemawia przeze mnie próżność, ale nie jest tak. Mając ładny uśmiech nie wstydzimy się szczerze uśmiechać, nie wstydzimy się pokazać naszego uzębienia. Wspomniałam wyżej, że zęby, tak jak czyste zadbane paznokcie są tak samo naszą wizytówką.

Częste uśmiechanie się powoduje zwiększoną produkcję hormonów dobrego samopoczucia – dopaminy (i jest to udowodnione na podstawie badań Kochani). Dzięki nimi jesteśmy bardziej szczęśliwi i czujemy się rewelacyjnie.

Osobiście przed ciążową próbowałam różnych form wybielania. Zaczynałam od past, później były paski wybielające, a teraz zestaw od @Beutysmilepl. Obydwoje z Arturem jesteśmy ciekawi efektów, ponieważ po paskach efekt utrzymywał się przez niecały tydzień, a zobaczymy jak będzie tutaj po dwóch tygodniach, na razie w przypadku Artura 🙂

Korzyści płynące z wybielania zębów
Korzyści płynące z wybielania zębów

 

Dowiedziałaś / łeś się czegoś wartościowego? Od teraz możesz mi podziękować za pracę stawiając mi wirtualna kawę –  będę wdzięczna 🙂 Może kiedyś wybierzemy się na prawdziwą 🙂

Wirtualna kawa ze mną – KLIK

 

Tyle ode mnie a dziś Kochani 🙂

Buziaki! :*

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *