Bez kategorii

Masaż na sucho

Szczotkowanie ciała na sucho to rytuał, który od niedawna zagościł u mnie. Jak na razie przyniósł mi same korzyści. Szczotkowanie pobudziło krążenie, ujędrniło moje ciało, zauważyłam również małą różnice, jeżeli chodzi o cellulit, ale przede wszystkim genialnie wygładziło moją skórę. Jesteś ciekawa jak wykonać taki masaż na sucho? Zapraszam!

Masaż możemy wykonać zarówno rano, jak i wieczorem przed kąpielą. Ja swój masaż wykonuje akurat zawsze wieczorem, ponieważ wiem, że na rano bym o nim zapomniała a wieczorem zawsze mam trochę więcej czasu. Bardzo ważne jest, aby sam masaż wykonać w odpowiedni sposób.

Jak wykonać masaż

Masaż wykonujemy zawsze ruchem od dołu ku górze, zaczynając od stóp, a kończąc na dekolcie. Wykonywane ruchy powinny być delikatne. Ważne jest, aby nie dociskać szczotki, prowadzimy ją po ciele w sposób delikatny, spokojny. Po kilku dniach oczywiście można wzmocnić nacisk na szczotkę, ale na spokojnie, nie róbmy tego od razu. Pozwólmy się naszej skórze przyzwyczaić. Na brzuchu robimy okrężne ruchy. Natomiast szczotkowanie rąk zaczynamy od dłoni, poprzez przedramię aż do ramienia. Następnie od szyi w dół w kierunku piersi, wokół których wykonujemy okrężne ruchy lub ósemki. Masaż powinien być subtelniejszy w okolicach biustu, brzucha, mocniejszy na udach, pośladkach.

Nie poddawaj się!

Pierwsze próby szczotkowania mogą być nieprzyjemne, jednak nie warto się zniechęcać. Po 2-3 dniach skóra przyzwyczai się, a szczotkowanie stanie się przyjemne i relaksujące. Po ok 1-2 tygodniach zauważycie pierwsze efekty – jędrną, gładką i napiętą skórę. U mnie w sobotę minął równy tydzień, od kiedy zaczęłam wykonywać masaż na sucho. Pierwsze efekty zauważyłam już po trzech dniach. Jeżeli chodzi o widoczność pierwszych efektów to jest to lepsze niż ćwiczenia 😀 Efekt gwarantowany już po pierwszych dniach 😀

Szczotka do masażu

Swoją szczotkę zakupiłam w Hebe. Wcześniej czytała trochę o szczotkowaniu na sucho i słuchałam o tym np. u sióstr @ADIHD, ale nie byłam do tego w 100% przekonana. Jednak w sobotę wybrałam się na małe zakupy i będąc w hebe dostrzegłam szczotki do masażu i stwierdziłam, że to jakiś znak i muszę zacząć to robić. I mówiąc szczerze, nie żałuje. Koszt szczotki- 18zł.

Moja szczotka jest wykonana z naturalnego włosia i drewna. Genialnie usuwa zanieczyszczenia i martwy naskórek. Skóra staje się w dotyku delikatna i gładka.

Czas naszego szczotkowania zależy tak naprawdę od nas. Wystarczy nawet pięć minut dziennie.

 Jak dbać o szczotkę?

Ten proces również jest banalnie prosty. Wystarczy raz w tygodniu wymyć włosie mydłem, dokładnie wypłukać ciepłą wodą, po czym zostawić ją do wysuszenia stawiając włosiem do dołu.

 

Według mnie to naprawdę świetna sprawa, ale nikogo nie chce namawiać. Ja podeszłam do tego tematu na spokojnie i Wam radzę to samo. Poczytajcie, pooglądajcie i zdecydujcie czy według Was warto czy nie. Ja uważam, że tak a Ty, jakie masz zdanie? 🙂

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *