Bez kategorii

Moja pielęgnacja włosów

Już od dziecka często słyszałam, że mam bardzo gęste i podatne. Na pewno ogromny wpływ na to, że one są takie a nie inne mają geny, ale również moje odżywianie, suplementacja, jak i odpowiednia pielęgnacja.

Zawsze się śmieje, że jak chodzi o kosmetyki to wydaje na nie mimo wszystko dużo pieniędzy, szczególnie te do pielęgnacji twarzy, ciała, ale również i włosów. Przez całe swoje 23 – letnie życie nie wydałam tyle pieniędzy na kosmetyki do makijażu, co na kosmetyki do pielęgnacji.

 

Moja pielęgnacja włosów

Na początku zaznaczę, że bardzo rzadko używam suszarki. Prostownicę i lokówkę mam, ale używam ich bardzo rzadko. Z tych wszystkich sprzętów jeśli już, to najczęściej sięgam po lokówkę, ponieważ bardzo bym chciała mieć kręcone włosy, ale niestety wszystkiego nie można mieć w życiu 😀 Lokówka zawsze jest w moich rękach, kiedy mamy jakąś uroczystość lub inne większe wyjście.

Uważam, że mimo wszystko moja pielęgnacja jest bardzo prosta. Nie jest jakaś zawiła i skomplikowana. Nie wykonuje też każdego elementu codziennie, ponieważ czasami nie mam na to czasu i sił. Są dni, kiedy poza umyciem głowy i nałożeniem zwykłej odżywki nie robię nic więcej. Jednak są dni, kiedy już od rana budzę się z nastawieniem, że dziś choćby nie wiem, co wygospodaruje trochę więcej czasu i zadbam bardziej o swoje włosy. Wtedy tych produktów jest trochę więcej niż tylko szampon i odżywka. Pojawia się wtedy serum do włosów, ale również i olej.

Wiele osób nie wykonuje olejowania włosów, ponieważ ma złe doświadczenia z nim, nie wie jak poprawnie je wykonać lub po prostu nadzwyczajnie w świecie im się nie chce.

 

 

Olejowanie włosów

Powiedziałabym, że olejowanie jest oznaką już takiej pełnej i świadomej pielęgnacji włosów. Prawda jest taka, że czynność ta nie wymaga aż tyle pracy i naszego wkładu a daje świetny efekt. Przede wszystkim olej świetnie nawilża nasze włosy, ale również nabłyszcza je i sprawia, że rozczesywanie staje się dużo prostsze.

 

Moje olejowanie

Ja osobiście nadkładam na włosy oraz skórę głowy olej do włosów lub ewentualnie serum olejowe. Zostawiam tak na minimum 30 minut chyba, że mam więcej czasu to i na dłużej. Wiem, że niektórzy zostawiają na całą noc 🙂

Po tym czasie spłukuje włosy i przechodzę do ich umycia. Proste prawda? 🙂

 

 

Wybór oleju/olejków/serum

Na rynku jest mnóstwo firm oferujących swoje kosmetyki. W momencie wyboru warto zagłębić się trochę bardziej w jego skład i działanie. Warto również na tym etapie znać swoje włosy pod kątem tego, jak reagują na niektóre składniki lub czy tolerują dany kosmetyk czy też nie.

Testowałam różne marki ale w ostatnim czasie moje serce skradł Bioelixire. Bioelixire to polska marka. Ogromny plus u mnie zyskali za to, że ich kosmetyki są z naturalnych składników.

Z tej firmy przetestowałam szampon, odżywki do włosów, ale również olejki jak i serum. Są one na pewno dostępne w Rossmannie. Z kolei seria Istota Natury jest do kupienia w Super-pharm oraz drogeriach internetowych.:)

Moje włosy po każdym użyciu są w dotyku delikatne, nabłyszczone i obłędnie pachną 🙂 Czasami mam problem z rozczesywaniem włosów, ale akurat w tym przypadku nie borykałam się z tym problemem.

Polecam sięgnąć po serię tych kosmetyków. Tracimy czasami bezsensownie pieniądze na jakieś słodycze czy inne zbędności a tu możemy zrobić coś dobrego dla swoich włosów i podarować im małe SPA 🙂

 

Źródło: Artykuł partnerski

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *