Bez kategorii

Motywacja – parę słów na jej temat

Dziś postanowiłam napisać post motywujący. Jest to pierwszy taki wpis na tym blogu. Skąd pomysł na dzisiejszy post? Bywają momenty, że mi samej brakuje motywacji, mierzyłam się z tym nie raz, zdarzało się, że całe dnie spędzałam w totalnie bezproduktywny sposób – oglądając seriale albo grając w gry. Z czasem dotarło do mnie jednak, że nasz czas na ziemi jest ograniczony. Rozmyślałam sporo nad tym, że wielu nie było dane skosztować życia, albo dożyć do chociażby takiego wieku, w jakim jestem obecnie. Te przemyślenia doprowadziły mnie do wielu artykułów i książek na temat motywacji, postanowiłam czerpać z życia jak najwięcej mogę.

Motywacja

Motywacja to pewien stan gotowości, do podjęcia określonego zadania, wzbudzony pewną potrzebą. Takim impulsem do naszego działania jest motyw. Krótko mówiąc pewne przeżycie człowieka, które pobudza lub powstrzymuje go do realizacji.

Sukces na wyciągnięcie ręki

Każdy mój sukces zawdzięczam temu, że małymi kroczkami zawsze zmierzałam do celu. Czasem zajmowało mi to mniej czasu a czasem więcej, lecz mimo pewnych przeciwności zawsze starałam się osiągnąć cel. Najtrudniejszą decyzją jest przecież podjęcie działania, reszta jest już tylko kwestią wytrwałości.

Nasz wewnętrzny zabójca – niepewność

Szkoda czasu na próbowanie. Za dwadzieścia lat możemy być rozczarowani rzeczami, których nie zrobiliśmy. Jak mówi znane przysłowie – za x lat bardziej będziesz żałował tego, czego ze strachu nie zrobiłeś, niż tego, co Ci nie wyszło. Mamy w sobie taką małą cząstkę, która czasem próbuje nas zniechęcić do działania, która próbuje w nas wzbudzić niepewność, brak wiary w siebie. Wtedy stanowczo trzeba „tupnąć nogą”, i uwierzyć w swoje możliwości 🙂

Lęk przed porażką

Najczęstszą przyczyną tego, że ludzie dają za wygraną jest myślenie, iż nie dadzą rady. Kiedy wszystko wydaje się być przeciwko tobie, pamiętaj, że samoloty latają pod wiatr, a nie z nim. Warto w życiu podejmować wyzwania, które czynią nasze życie interesującym. Wszystko, czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu. Pamiętaj, że nikt nie może sprawić, że poczujesz się gorszy, jeżeli na to nie pozwolisz.

Motywacja - parę słów na jej temat
Motywacja – parę słów na jej temat

Złota rada na przyszłość

Pamiętaj, że osoba, która twierdzi, że czegoś nie da się zrobić, nie powinna przeszkadzać osobie, która to robi, a osoba, która nigdy nie popełniła błędu, jest kimś, kto nigdy nie próbował niczego nowego. Upadnij siedem razy, by stanąć za ósmym. Nie ważne jak wolno dążysz do celu, ważne, że się nie zatrzymujesz.

Co mnie motywuje?

Wszystko zależy od sytuacji, od wielkości podjętego przedsięwzięcia. Czasem to po prostu muzyka, czasem to motywujące słowa bliskich, swoje wewnętrzne przemyślenia.

Dobrym motywatorem jest Ola Kuczyńska, która prowadzi osobistego bloga/fanpage na Facebooku – „życie stewardessy”. Bardzo lubię go czytać. Właśnie tam bardzo często szukam motywacji. Polecam go każdemu z Was, myślę, że każdy znajdzie tam parę słów, które go zmotywują, podsuną do głowy pewne działania lub może spojrzycie na daną sytuację zupełnie inaczej 🙂

https://www.facebook.com/zyciestewardessy/

Warto pamiętać, że w życiu nie wszystko dostaje się podane na tacy, czasem trzeba podjąć wysiłek, aby osiągnąć swój zamierzony cel. Ważne jest wtedy, aby się nie poddawać, aby uparcie iść do przodu i wejść na szczyt. Każdy z nas na początku się wspina, ale warto, bo widoki są ekstra 🙂

 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *