Bez kategorii

Wszystko co musisz wiedzieć o pielęgnacji nowego tatuażu

Chcesz zrobić sobie tatuaż, ale nie do końca wiesz, “z czym to się je?” Jak się przygotować, gdzie zrobić i przede wszystkim, jak zadbać o jego późniejszą pielęgnację? Przedstawię Ci garść przydatnych porad, które pozwolą Ci zadbać o Twój tatuaż szczególnie w letnie dni, kiedy nasza skóra narażona jest na często niebezpieczne promienie słoneczne.

 

Ostatnimi czasy coraz częściej zastanawiam się nad zrobieniem sobie tatuażu. Jest wiele ciekawych wzorów, a co najbardziej mi się podoba, w dzisiejszych czasach odchodzi się od tradycyjnych tatuaży, które koniecznie muszą mieć dla właściciela jakieś przesłanie. Tatuaże stały się ozdobą ciała pokroju biżuterii, dlatego też i ja zastanawiałam się nad zrobieniem czegoś, co po prostu mi się podoba. Wzór od pewnego czasu mam już wybrany, jednak w głowie pojawiły mi się pytania, jak właściwie będzie wyglądać pielęgnacja takiego tatuażu? Czy będę mogła wyjechać na urlop po jego zrobieniu? Zaczęłam więc szukać porad, artykułów na temat tego, jak powinnam się zachowywać mając świeżo zrobiony tatuaż i w jakie kosmetyki muszę się zaopatrzyć.

 

Tatuaż latem

Szukając przydatnych informacji, dowiedziałam się o wielu mitach związanych z robieniem tatuażu. Wiele osób twierdzi, że jego wykonanie o tej porze roku, jest niemalże niedozwolone! Prawda wygląda jednak nieco inaczej. W przypadku kiedy decydujemy się na zrobienie go latem, oczywiście, trzeba zadbać by jak najmniej wystawiony był na promienie słoneczne, jednak nic nie stoi na przeszkodzie by tatuaż wykonać. Wielu mistrzów tatuażu mówi, że należy bezwzględnie unikać nie tylko samego słońca, ale i sztucznych promieni takich jak solarium, przez co najmniej miesiąc. Jak więc wykonać tatuaż, gdy nie powinien on mieć styczności ze słońcem, które w przypadku tej pory roku, gości u nas niemalże codziennie? Okazało się, że i ten problem znajdzie kilka rozwiązań.

Najlepszym z nich, będzie po prostu ubieranie się w ciuchy wykonane z przewiewnych materiałów, takich jak np. bawełna czy len, które zakryją nasz tatuaż. Innym, równie dobrym sposobem w upalne dni, będzie obwiązanie dookoła tatuażu chusty czy bandamki. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mogli uniknąć nieprzyjemnej styczności z gorącą temperaturą, w ubraniach o długim rękawie, dalej pozostawiając w ochronie nasz tatuaż.

 

Jakich jeszcze zasad trzeba przestrzegać robiąc tatuaż?

Przede wszystkim krem na tatuaż to podstawa.

  • Krem z filtrem UVA

Krem z filtrem powinien mieć jak najwyższą ochronę, najlepiej 50+, nie tylko ochroni Twój tatuaż ale i skórę, która przecież wystawiona na słońce, narażona jest na wiele nieprzyjemności, takich jak oparzenia.

  • Krem nawilżająco – regenerujący, dla lepszego gojenia

Właściwości odżywcze kremu przyspieszą gojenie się naskórka i jego regenerację. Dzięki niemu nie odczuwamy również uczucia swędzenia, pieczenia skóry a dodatkowo, dzięki właściwością znieczulającym, redukuje ból. W przypadku produktu EasyTatto, krem jest przystosowany również dla alergików!

Wybór dobrego kremu jest prawie tak ważny jak wybór studia w którym chce się zrobić tatuaż. Krem musi być nawilżający, zawierać wszystkie potrzebne składniki odpowiadające za regenerację naskórka oraz przede wszystkim chronić go przed słońcem.

 

Czego nie wolno robić po wykonaniu tatuażu?

Są i takie rzeczy, których po prostu powinno się unikać, jeśli chcemy by gojenie się tatuażu poszło sprawnie i bez zbędnych nieprzyjemności.

 

  • Pierwsze i najważniejsze, nie można dopuścić do styczności świeżego tatuażu z  wodą morską i chlorowaną. Pod wpływem soli morskiej i chloru w basenach, skóra znacznie się podrażnia co powoduje dużo wolniejszy proces gojenia się tatuażu. Jak to również bywa, w przypadku świeżej rany, którą pozostawia po sobie zrobienie tatuażu, przebywanie w takiej wodzie, dodatkowo niesamowicie szczypie.
  • O ile jest to możliwe, dobrze jest wychodzić na zewnątrz w godzinach późniejszych niż 15, ponieważ wtedy promieniowanie UV jest najintensywniejsze.
  • Drapanie! Co prawda nie dotyczy to letniej pogody, ale jest jedną z tych rzeczy o których często się nie mówi, a przecież świeżo zrobiony tatuaż, potrafi naprawdę upierdliwe drapać. Trzeba jednak pamiętać, że nie wolno zdrapywać powstałych strupów, które powstały w trakcie gojenia się tatuażu. W przeciwnym wypadku, drapanie może doprowadzić do poważnej infekcji.
  • Luźne ubrania, które przyśpiesza proces gojenia się rany, ponieważ umożliwią jej dostęp do powietrza.

 

Wakacyjny wyjazd należy więc zaplanować tak, żeby nie był za bardzo zbliżony datą wykonania tatuażu. Po jego zrobieniu, najlepiej jest zapewnić sobie odpoczynek, z dala od słońca i morskiej wody, gdyż najważniejsze są pierwsze cztery dni, kiedy rana jest świeża. Po upłynięciu tego czasu naskórek zaczyna się regenerować i wtedy też możemy zacząć planować nasz upragniony wyjazd. Dowiedziawszy się o wszystkich za i przeciw, postanowiłam, że tatuaż wykonam nieco ponad miesiąc przed wyjazdem, żeby spokojnie móc korzystać z urlopu w pełni możliwości.

Poniżej przedstawiam wam też stronkę, gdzie znalazłam swój wymarzony wzór, który być może niedługo znajdzie się na moim przedramieniu. Jest to sklep Dziarownia z kosmetykami  na tatuaż. Możecie też obczaić tatuaże na Dziarownia.pl.

Sklep oferuje również świetne kremy, które także znalazły się już na mojej liście zakupów.

Może i wy znajdziecie tam jakiś ciekawy pomysł na tatuaż, bądź zaczerpniecie inspiracji i sami zaprojektujecie coś niesamowitego?

 

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *