Bez kategorii

Najlepsze ręczniki na plażę

Ręcznik plażowy jest nie tylko modnym dodatkiem do stroju kąpielowego, ale przede wszystkim bardzo praktycznym elementem składowym naszej torby plażowej, absolutnym must have każdego wyjścia na plażę lub na basen. Niestety, wciąż panuje powszechne przekonanie, że zarówno na plaży, jak i na basenie świetnie sprawdzi się każdy ręcznik wyciągnięty z domowej szafy. Jego rola zatem jest absolutnie niedoceniona. Idealny ręcznik plażowy to taki, który doskonale chłonie wodę, jest odporny na działanie szorstkiego piasku oraz słonej wody morskiej. Podpowiadamy, jaki powinien być ręcznik plażowy.

Najlepsze wymiary i najbardziej wskazana gramatura

Ręcznik plażowy, najogólniej ujmując, powinien być po prostu wygodny w użyciu. Nie każdy jednak zda ten egzamin. Warunkiem jest spełnienie dwóch istotnych parametrów, a mianowicie właściwe wymiary oraz najlepsza gramatura.

Najbardziej polecane wymiary ręcznika na plażę to te najbardziej standardowe, a zatem 100×180 cm oraz 135×200 cm. Taka wielkość ręcznika zapewni komfort użytkowania, pozwoli porządnie się wytrzeć po wyjściu z wody. Tak duży ręcznik pozwoli też na jego wykorzystanie w roli koca plażowego lub, na przykład, parawanu czy prowizorycznego zadaszenia, chroniącego przed zbytnim nasłonecznieniem. Dzięki takim wymiarom, ręcznik stanie się produktem uniwersalnym, nie zajmującym przy tym zbyt wiele miejsca w torbie.

Gramatura to drugi ważny czynnik, wpływający na użyteczność ręcznika plażowego. Im wyższa gramatura, tym ręcznik bardziej chłonny, ale też cięższy i niestety dłużej schnący. Najbardziej odpowiednia gramatura to 450-500 g/m2, a zatem średnia wartość. Ręcznik o takich parametrach nie będzie zbyt ciężki, a co najważniejsze – dość chłonny i miękki w dotyku. Jego szybkie wysychanie na słońcu będzie dodatkowym atutem.

Ręcznik plażowy – jaki materiał?

Najodpowiedniejszy materiał na ręcznik plażowy powinien mieć naturalny skład. Właśnie dlatego najczęściej wybieraną tkaniną na ręczniki jest bawełna. Jej unikalne właściwości sprawiają, że jest świetnym wyborem na plażę oraz na basen. Ręczniki z niej wykonane są miękkie w dotyku, trwałe, odporne na uszkodzenia i rozciąganie, a w dodatku można je prać nawet w wysokich temperaturach bez obawy o zniszczenie materiału. Należy zwracać szczególną uwagę przy wyborze ręcznika bawełnianego na jego skład. Zdarza się dość często, że ręcznik reklamowany przez producenta jako bawełniany, w rzeczywistości ma w składzie domieszkę sztucznych włókien na czele z poliestrem. Taki skład obniża chłonność materiału, a także może powodować podrażnienia skóry lub reakcje alergiczne.

Ręczniki z mikrofibry – krótka moda czy przyszłość włókiennictwa?

Ręczniki wykonane z syntetycznego włókna, zwanego mikrofibrą to nowość na rynku, która bardzo pewnie weszła do sklepów i cieszy się nieustającą popularnością. Największa zaleta ręczników tego typu to bardzo duża chłonność i niezwykle krótki czas wysychania. Są przy tym bardzo lekkie i zajmują bardzo mało miejsca, dzięki czemu są często wybierane przez osoby wybierające się w podróż. Jest to świetny wybór dla osób ceniących sobie czas i lubiących dalekie podróże. Z pewnością jednak nie sprawdzi się taki materiał w roli koca plażowego, ponieważ jest dość cienki, a przez to nie zapewnia spodziewanego komfortu przy wylegiwaniu się na leżaku lub, co gorsza, na żwirowej lub kamienistej plaży.

Wybór odpowiednich jakościowych tkanin ma nieocenione znaczenie, zapewnia komfort noszenia i użytkowania, daje gwarancję długiej żywotności. Sklep ANTEX oferuje duży wybór tkanin i zapewnia doskonałą jakość wyrobów.

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *