Bez kategorii

Nauka z duchem czasu – Speakingo

Każdy z nas chciałby poznać skuteczny sposób na szybką naukę. Szczególnie, gdy oprócz szkoły, uczelni czy też pracy masz swoje pasje, na których chciałbyś zarabiać i jeszcze mieć czas dla przyjaciół. Jednak tej umiejętności nie da się od tak posiąść. Nasza nauka zależy od czterech ważnych czynników: nastawienia, konsekwencji, stylu uczenia się oraz narzędzi do nauki.

Nauka, nauka, nauka…

Nasze nastawienie, stan naszych emocji oraz myśli przed i w trakcie mają ogromny wpływ na nasze efekty w nauce. Jeżeli zaczynamy się ociągać i myślami błądzimy gdzieś daleko to efekt będzie bardzo mizerny. Stwórz sobie, zatem plan Twojej nauki jak ona ma wyglądać, rozpisz ją sobie krok po kroku, a finał tej nauki z pewnością Cię zadowoli.

To jak się uczymy i co nam w tym pomaga jest również bardzo istotne. Nauka słówek idzie nam czasem opornie, czytamy dane słówko powtarzamy je w głowie do znudzenia i tak z kilkaset razy, aż nie wkujemy ich na daną kartkówkę czy też sprawdzian. Jednak wiemy, że nie sztuką jest zakuć coś, zdać i zapomnieć. Sztuką jest nauczyć się danej rzeczy i wykorzystywać ją przez całe życie.

Moja przygoda z angielskim

Swoją edukacje z angielskim zaczęłam od połowy szkoły podstawowej, ale od początku ten język nie zyskał mojego zainteresowania. Zdecydowanie preferuję język niemiecki, mimo, że sama nie znam zbyt wielu wielbicieli języka naszych zachodnich sąsiadów.

Nauka z duchem czasu - Speakingo
Nauka z duchem czasu – Speakingo

Przełom w nauce

Jakiś czas temu znalazłam w Internecie Speakingo.pl. Jest to kurs języka angielskiego online, który uczy za pomocą rozmowy z komputerem. Nie zaprząta nam głowy gramatyką i teorią, która nie zawsze do nas przemawia. Skupia się na rozmowie, na naszej umiejętności posługiwania się językiem i na praktycznym podejściu do nauki angielskiego.

Na czym polega nauka ze Speakingo?

Speakingo korzysta z nowoczesnej technologii rozpoznawania mowy, dzięki której rozmawiasz z komputerem jak z nauczycielem. Szybka nauka angielskiego polega na mówieniu do mikrofonu pełnych zdań i zadawaniu pytań. W ten sposób uczeń przyswaja poprawną gramatykę, wymowę oraz składnie niczym dziecko, które nie zastanawia się nad regułkami, po prostu mówi, słucha, powtarza i cierpliwie skleca pierwsze wyrazy, następnie zdania, płynnie przechodząc do pełnych wypowiedzi.

Ja i Speakingo?

Po krótkiej rozmowie z przedstawicielem Speakingo zapoznałam się bliżej z oferta firmy i uczciwie muszę przyznać, że system nauki bardzo mnie zaciekawił. Nauka w tak luźnym i nieformalnym stylu staje się o wiele wygodniejsza. Nie trzeba zaprzątać sobie głowy gramatyką, czasami, można od początku skupić się tylko i wyłącznie na rozmowie. Oczywiście wiem, że aby rozmawiać na dobrym poziomie gramatyka będzie niezbędna. Ważniejsze jednak w początkowych etapach jest zwyczajne przełamanie bariery językowej, rozpoczęcie rozmowy, nauka poprzez doświadczenie, a nie samą teorię.

Nauka z duchem czasu - Speakingo
Nauka z duchem czasu – Speakingo

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *