Bez kategorii

“Nowy Rok nowa ja” – postanowienia noworoczne, małe rady

Lada moment święta a po nim przywitamy Nowy Rok. Do Nowego Roku zostały zaledwie dwa tygodnie. Obudzimy się w Sylwestra i wtedy zadamy sobie pytanie „Jakie w tym roku mam postanowienie na Nowy Rok?”

Czym jest tak właściwie postanowienie noworoczne?

Jest to zjawisko, do którego ludzie mają bardzo skrajne podejście. Dla jednych jest to coś idiotycznego i irytującego. Są przekonani, że to zwykła paplanina ludzka, która w ogóle się nie przekłada na czyny. Osobiście nie popieram takiego podejścia, ponieważ uważam, że pozytywne zmiany w swoim życiu można wprowadzić niezależnie od pory roku. Początek roku to taki „kopniak” dla niejednego z nas. Jeśli nawet 90% osób zrezygnuje, podda się, to w końcu zawsze zostanie te 10%.

Dla mnie każdy kolejny rok, to początek nowego rozdziału. W każdym roku dzieje się coś innego, rozwijam się, stawiam sobie nowe cele, osiągam je i tak to wszystko się napędza. Pod koniec roku staram się pozamykać wszystkie sprawy i rozpocząć kolejny etap swojego życia.

Dlaczego nie wszystkim udaje się realizacja swoich postanowień?

Powodów może być tysiące. Słaba motywacja, zbyt duża ilość trudnych postanowień nawet zapominanie o swoim postanowieniu.

Warto na pewno zostawić przeszłość w tyle daleko za sobą. Nie brać niepotrzebnych bagaży ze sobą, które tylko zabiorą nam miejsce a niczego dobrego nam nie dadzą.

Nie wyobrażam sobie planowania, ani pamiętania o wszystkim bez kalendarza. Najlepiej jak jest w wersji papierowej, duży, kolorowy. Bez dobrego planowania nasze postanowienia w większości przypadków się nie powiodą. W kalendarzu możemy zapisać wszystko on zawsze przypomnij nam o ważnej dla nas rzeczy.

Również bądźmy wdzięczni za wszystko co wydarzyło się w danym roku i nie wchodźmy w Nowy Rok z myślą, że ten był fatalny i oby te był lepszy. Pamiętajmy, że to co się dzieje w naszym życiu zależy tylko i wyłącznie od nas.

 

P.S. Kochani ostatnio u mnie w szkole odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy, szalenie go uwielbiam <3 Z tej okazji pragnę się podzielić z Wami małym filmikiem autorstwa mojej koleżanki 🙂 A zdjęcia już niebawem w kolejnym poście 🙂

 

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *