Bez kategorii

Podróże po świecie w poszukiwaniu olejków eterycznych

Aromat olejków eterycznych przynosi ukojenie. Poza tym, doskonale sprawdzają się one jako  środek pomagający zwalczać różne dolegliwości, czy to somatyczne, czy na tle psychicznym. Warto wiedzieć, skąd pochodzą poszczególne, najbardziej znane zapachy bądź też z jakimi rejonami na świecie mogą się one kojarzyć.

Olejki z różnych zakątków świata w domowym spa

Przygotowując kąpiel z olejkami eterycznymi można spodziewać się przeniesienia do przeróżnych zakątków świata. Wynika to z tego, że niektóre olejki eteryczne kojarzą się z wieloma miejscami na mapie. Na przykład, decydując się na olejek cytrynowy można przenieść się w klimat Włoch. Olejki cytrusowe to olejki wpływające korzystnie na skórę oraz pozwalające się odprężyć. Wpływają także korzystnie na skórę, dlatego warto przygotować zimową kąpiel w temperaturze 37 stopni Celsjusza. Wówczas można się rozgrzać. Z kolei, kąpiele z użyciem olejku lawendowego przeniosą Nas do Prowansji. Lawenda również odpręża, a na dodatek korzystnie wpływa na kondycję włosów.

Zwłaszcza po uciążliwej zimie dobrze będzie zdecydować się na płukankę z olejkiem lawendowym. Dzięki jej zastosowaniu włosy będą gładkie i pełne blasku. Zapachy kojarzące się z Francją dadzą ukojenie osobom zestresowanym i przemęczonym.

Miłośnicy orientalnych klimatów mogą natomiast zdecydować się na pielęgnację prosto z Maroka. Jak wiadomo, jego największym bogactwem jest olej arganowy. Olejek arganowy bogaty jest w witaminę E, chroniącą skórę przed starzenie. Witamina ta wpływa na odżywienie skóry, uelastycznia ją oraz nawadnia.

Wspomaga też walkę z cellulitem i rozstępami. Nic dziwnego, że olejek arganowy określa się jako olej młodości. Systematyczne używanie tego olejka jest korzystne dla urody i nie pozostaje obojętne dla zdrowia, ponieważ olejek arganowy oddziałuje pozytywnie na układ odpornościowy.

Podczas podróży aromaterapeutycznych można też przenieść się do Chin. Olej ze słodkich migdałów to antidotum na problemy skórne. Można go używać do kąpieli, przygotowywania kremów lub specjalnych płukanek. Do poszczególnych preparatów warto dodawać olejek miętowy, który przyniesie ukojenie i spotęguje przyjemne doznania.

Olejek migdałowy to naturalna recepta na podrażnienia skóry dłoni po zimowych mrozach. Jak widać, nie trzeba wybierać się w dalekie podróże, ponieważ klimaty z całego świata można z powodzeniem przenieść do domowego spa. Na bazie olejków popularnych na całym świecie można przygotowywać kąpiele i płukanki bądź też poddawać się inhalacjom. Ukojenie przyniosą również masaże wykonane z zastosowaniem wskazanych wyżej olejków.

Dostępność olejków eterycznych

Naturalne olejki eteryczne dostępne są… wszędzie. Pozyskuje się je z najbardziej wartościowych części roślin, drzew, owoców oraz kwiatów. Wraz z rozwojem aromaterapii dowolnie wybrane zapachy z całego świata można zakupić bez problemu.

Dlatego, warto zastanowić się, który spośród dostępnych zapachów odpowiada Nam najbardziej i zdecydować się na niego. Można będzie wybierać pośród olejków dostępnych w Polsce, jak i w najdalszych rejonach świata. Osoby, które dużo podróżują i dodatkowo interesują się aromaterapią mogą zapoznawać się z naturalnymi zapachami i tym samym -poszerzać własną wiedzę. Tym bardziej, że tubylcy chętnie dzielą się swoją wiedzą z innymi. Aromaterapia zdobywa uznanie ze względu na wszechstronne, dobroczynne działanie.

Każdy, kto chce mieć większą wiedzę na temat tego, skąd pochodzą poszczególne olejki i na co wpływają bez problemu znajdzie takie informacje. Jeśli zaś ktoś wyjątkowo interesuje się aromaterapią to może zdecydować się na podróże po świecie, aby zobaczyć, jak pozyskiwane są olejki u źródeł i mieć szansę skorzystać z nich lub zakupić „na miejscu”. Dziedzina jaką jest aromaterapia to dziedzina znana na całym świecie i dlatego nie ma żadnych ograniczeń
w poznawaniu różnych olejków eterycznych. Każdy może wybrać dowolny zapach olejka wprost pod te potrzeby i wymagania związane z zastosowaniem olejku jakie go interesują najbardziej.

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *