Bez kategorii

Poznaj swoją osobowość

Jestem ciekawa czy kiedykolwiek ktoś z Was zastanawiał się nad swoim typem osobowości? Myślę, że część z Was w ogóle się nad tym nie zastanawiała, a inni przytaknęli zdaniu drugiej osoby – skoro jej się tak wydaje to tak widocznie jest. Dziś chciałam Wam opowiedzieć o zupełnie bezbolesnym teście psychologicznym od firmy Perso.in. Jeżeli kogoś interesują ludzkie osobowości i chciałby się czegoś więcej dowiedzieć na ten temat to serdecznie zapraszam!

 

Dlaczego w ogóle warto zrobić sobie taki test?

Odpowiedź jest prosta, aby lepiej poznać siebie. Uświadomić sobie swoje mocne strony, ale również i te słabe, nad którymi wypadałoby popracować. Taki test pozwala nam zrozumieć nasze zachowanie czy podejście do różnych sytuacji. Można go wykonać również dla zabawy lub tylko i wyłącznie po to, aby się upewnić czy trafnie określiliśmy naszą osobowość czy też nie.

Testy tego typu konstruowane są przede wszystkim po, aby ułatwić dobranie dla siebie odpowiedniej pracy. Ukazuje on nam także nasze słabe i mocne strony, strefy w których poradzimy sobie dobrze, a w których nie. Myślę, że każdy z nas odbył choć raz w swoim życiu rozmowę kwalifikacyjną. Kojarzy się ona ze stresem, każdy z nas chce wypaść wtedy jak najlepiej no i oczywiście nie chce zaliczyć żadnej wpadki. Tego typu test podpowie nam również w jaki sposób podejść do takiej rozmowy i na co zwrócić większą uwagę pracodawcy, a poruszania jakich tematów unikać.

 

W takim razie jak to działa?

Miałam możliwość przetestowania testu od firmy Perso.in, jest to narzędzie diagnostyczne (polskie! W tym ciężkim okresie warto wspierać polskie marki- pamiętajmy o tym!), dlatego wszystkie informacje będę podawała właśnie na tym przykładzie.

Sam proces jest banalnie prosty! Od osoby prowadzącej z nami konwersacje otrzymuje się link do testu razem z naszym loginem. Warto zarezerwować sobie około 40 minut w ciszy i spokoju, abyśmy w pełni skoncentrowani wypełnili ankietę. Po wysłaniu ankiety psychologowie/trenerzy analizują nasze odpowiedzi i na ich podstawie opracowują spersonalizowane raporty, które pokazują nasze naturalne predyspozycje. Poza tym zawsze dołączają wskazówki, które podpowiadają nam jak wykorzystać naszą osobowość w życiu prywatnym, ale również i zawodowym. Z tym raportem oczywiście nie zostajemy sami. Jest on w całości omawiany podczas konsultacji z trenerem.

Do mnie odezwała się przesympatyczna Patrycja. Gdzieś tam w środku wiedziałam, jakie posiadam mocne strony, a nad czym muszę stanowczo popracować, ale wiecie jak to jest… jak człowiek nie chce sobie czegoś uświadomić to tego nie zrobi. Z odsieczą przyszła mi Patrycja, która właśnie podczas konsultacji w sposób delikatny, ale dosadny uświadomiła mi pewne rzeczy. Pokazała mi, w jakiej branży mogę się sprawdzić, jak mogę wykorzystać swoje mocne strony, porozmawiała ze mną na temat moich słabych stron- skąd one się biorą i jak sobie z nimi radzić.

 

Moje wyniki i wrażenia po teście

Na pewno w moim teście potwierdziło się to, że uwielbiam pracę z ludźmi i przyjmuje stanowisko osoby dowodzącej, która w zorganizowany i łatwy sposób poprowadzi grupę do sukcesu. Cieszy mnie to bardzo, ale np. niepokoi mnie to, że nie potrafię znaleźć czasu dla samej siebie, ponieważ bardzo oddaje się innym i najpierw pomyślę o innych niż o sobie. Więcej szczegółów pozwolicie, że zostawię dla siebie 🙂

Po konsultacji byłam bardzo zadowolona. Kilka dni analizowałam wyniki i sama przed sobą szczerze zastanawiałam się na ile byłam tak naprawdę ich świadoma, a na ile nie.

Kochani mamy teraz akcje #zostanwdomu, może warto pomyśleć o takim teście dla siebie i go wykonać. Jest to bezbolesne badanie – mówi Wam to osoba, która panicznie boje się igieł, bólu, krwi i lekarzy, więc informacja jak najbardziej pewna! 😀 Wykorzystajcie ten czas jak najlepiej. Zostawiam Was z tą informacją, a poniżej podaje link do darmowego testu osobowości w  Perso.in – a nóż widelec kogoś zainteresuje i się zdecyduje 😀

Darmowy test osobowości

 

Dużo zdrówka- buźka!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *