
Jak robić zakupy internetowe w zagranicznym sklepie?
Takie już mamy czasy, że wiele rzeczy możemy kupić bez wychodzenia z domu. Ubrania, telefony, zabawki czy nawet jedzenie to tylko niektóre z towarów, które możemy zamówić prosto pod nasze drzwi. Wystarczy laptop, internet i coś dobrego do wypicia, by ruszyć na podbój sklepów internetowych. Problem może pojawić się wtedy, gdy robimy zakupy w zagranicznych sklepach internetowych. Co wtedy? Jak wygląda sprawa płatności? To postaram się Wam przybliżyć w dzisiejszym wpisie.
Czy warto kupować w zagranicznych sklepach internetowych?
Podstawowym pytaniem, które musimy sobie zadać na samym początku jest to, czy warto w ogóle kupować z zagranicy? Moim zdaniem jak najbardziej! Oczywiście wiele można by mówić o plusach, minusach, okazjach i wątpliwościach takiego kupowania jednak, jak wiadomo, jednym z najważniejszych czynników, na który zwracamy uwagę przy zakupach jest cena. A ta za granicą jest z reguły znacznie niższa. Nie mówię tu oczywiście o markowych salonach z USA, czy Wielkiej Brytanii, raczej o dobrze nam wszystkim znanych chińskich sklepach. W takich właśnie sklepach jak AliExpress czy Wish możemy kupić miliony produktów w praktycznie groszowych cenach.
Oczywiście zakupy z zagranicy to nie zawsze kwestia ceny. Czasem po prostu chcemy sprowadzić sobie coś, czego na polskim rynku nie ma. Niemniej jednak niezależnie od motywacji, jaka nami kieruje na zakupach, dość poważną barierą może okazać się kwestia płatności. Nie każdy internetowy sklep przyjmuje przecież polskie złote. Co wtedy robić? Musimy skorzystać z usług kantoru walut.
Jak wybrać kantor do wymiany walut?
Chcąc zamieniając złotówki na obcą walutę, mamy do wyboru tak naprawdę dwie możliwości . Po pierwsze stacjonarny kantor i po drugie kantor internetowy. Wiadomo jednak, że nikomu się nie chce chodzić, wpłacać i wypłacać gotówki samemu, dlatego wygodniej skorzystać z usług internetowego kantoru. Ja przy zakupach korzystam z kantoru Rkantor.com i mogę z czystym sumieniem polecić, żadnych problemów i opóźnień.
Wymiana walut online jest banalna i wymaga od nas jedynie konta walutowego. Mnie całość zajmuje jakieś 10 min. Później wystarczy przelać środki na konto walutowe i oddać się szałowi zakupów.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze kantoru online?
Jeżeli wymiana walut online jest opcją, która Wam bardziej odpowiada, to wybierając kantor internetowy musicie zwrócić uwagę na kilka kwestii.
Po pierwsze – przelicznik. Jak nietrudno zgadnąć, im większy, tym lepiej. W 90% przypadków przelicznik w kantorze internetowym przewyższa ten, który znajdziecie w placówkach stacjonarnych, co stanowi kolejny argument na ich korzyść.
Po drugie – czas realizacji. Musicie zdać sobie sprawę z tego, że wpłacając i wypłacając środki do kantoru, musicie czekać na zaksięgowanie. Warto więc wybrać kantor, który oferuje szybkie transakcje i czas obsługi, dzięki temu uwiniecie się z całością w chwilę i wymienione pieniądze znajdą się na koncie tego samego dnia.
Po trzecie funkcjonalność i możliwości wypłat. Po wymianie złotówek przychodzi czas na wypłatę i oczywiście można skorzystać ze standardowego przelewu na Wasze konto walutowe, jednak jeżeli chcielibyście wypłacić dolary, euro czy funty na mieście, to niektóre kantory online oferują taką usługę. Przykładowo Rkantor.com pozwala na wypłaty w placówkach InPostu i oddziałach Raiffeisen Polska, co szczególnie dla mnie jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

O pewnej sobocie
Zobacz również

Nie da się jednocześnie realizować marzeń i być dobrą matką, żoną i tak dalej…
25 maja 2021
Wieczór Panieński
2 sierpnia 2022
8 komentarzy
Wiki1994
Zakupy w internecie naprawdę ułatwiają człowiekowi życie 🙂
Marta Łuczak
Oj tak 🙂
sanderson
Sama wymieniem waluty przez internet. To bezpieczniejsze i szybsze. Jedyny szkopuł to przejść weryfikacje, później jest już łatwo , no i taniej ;)>.
Zapraszam na moją stronę, plecaki tornistry szkolne.
Marta Łuczak
🙂
Zajrzę jeszcze dziś 🙂
KobiecaLady
uwielbiam zakupy – kto ich nie lubi 😀
Marta Łuczak
Nie znam jeszcze takiej kobiety 😀
Uwielbiamzakupy
Bardzo przydatny wpis 🙂
Marta Łuczak
dziękuję 🙂