Bez kategorii

Rozważania na temat rozmowy w związkach

Kochani dziś chciałabym na blogu poruszyć temat rozmowy w związkach. Czym ona tak właściwie jest, dlaczego jest tak ważna i do czego tak właściwie jest nam potrzebna.

Czym jest rozmowa?

Rozmowa jest niczym innym jak komunikacją werbalną. Dialogiem, który prowadzimy z drugą osobą. Pewną wymianą naszych myśli, spostrzeżeń z drugim człowiekiem.

Dlaczego ona jest tak ważna?

Uważam, że w naszym życiu, funkcjonowaniu codziennym rozmowa jest szalenie ważna. Dzięki niej możemy wyrazić nasze emocje, myśli i uczucia. Uczymy się jej od urodzenia. Już wtedy zaczynamy opanowywać pewne słowa, dzięki którymi możemy się porozumieć z bliskimi a dzięki temu zyskujemy zaspokojenie naszych potrzeb, jest nam lepiej gdzieś tam w głębi, bo np. podzieliliśmy się pewnymi obawami z kimś innym i uzyskaliśmy jakąś radę czy też wsparcie.

Rozmowa jest chyba najlepszym rozwiązaniem na wszystko. Jednak trzeba opanować sztukę prowadzenia jej w sposób grzeczny, taktowny i kulturalny. Może się to wydawać zabawne, bo przecież wydaje się to tak banalnie proste, ale jednak nie wszyscy to potrafią. Bardzo często tacy ludzie właśnie ucinają dane zdanie, dany temat. Prowadzi to do tego, że nie możemy nawiązać z taką osobą żadnej rozmowy, jest nam bardzo ciężko wtedy się z nią porozumieć.

Rozmowa w związkach

W dzisiejszych czasach o samej rozmowie mówi się bardzo dużo. Wiele osób mówi, że jest ona mocnym fundamentem w związku, z czym zgadzam się w 100%.

W każdym związku jest słońce i burza. Sprawą oczywistą jest to, że kiedy między zakochanymi jest wszystko w porządku to bez problemu się dogadają. Jednak co zrobić, kiedy coś się popsuje? No właśnie…

Wtedy należałoby usiąść i porozmawiać, tylko jeżeli nie opanuje się rozmowy a popuści się nerwy i da wygrać chwilowym napięciom to niestety nic nie zmieni.

Związek jak gra

Czasami odnoszę wrażenie, że sporo osób myśli, że jeżeli osiągną pewien „level” w związku ( coś w stylu takiej gry) to już nie muszą nic więcej robić, bo przecież zatrzymają ten level już do końca. Dobrze, okey, coś w tym jest, ale jeśli zdobędzie się ten level i nic nie będziemy z tym dalej robić to do naszego związku wkradnie się rutyna, przyzwyczajenie i w końcu odechce nam się już „grać”.

Związek to ciągłe zaskakiwanie się, umiejętność wysłuchania siebie nawzajem, bycie blisko siebie i ciągła pielęgnacja uczuć. Sprawa jest banalnie prosta od samego początku do końca trzeba związek pielęgnować w tych dobrych i złych chwilach.

Nie należy chować głowy w piasek lub uciekać, kiedy coś się złego dzieje. Należy wziąć tą drugą osobę i porozmawiać o konflikcie, który się pojawił i zrobić wszystko, aby szybko go zażegnać i na nowo cieszyć się sobą.

P.S. Jak jest u Was w związkach? Potraficie rozmawiać ze swoją ukochaną osobą w tych złych chwilach?

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *