Bez kategorii

Symbolika biżuterii

Kupując biżuterię niezależnie od tego czy kupujemy ją dla siebie, czy dla kogoś możemy przebierać w symbolikach. Warto zawsze przy takim zakupie, zastanowić się, co chcemy wyrazić przez naszą biżuterię. Należy pamiętać, że łańcuszek, kolczyki czy inne tego typu rzeczy to nie tylko błyszcząca ozdoba, która ma przykuwać uwagę i podkreślić urodę. Rolą takiego łańcuszka czy kolczyków jest przede wszystkim przekazanie naszych uczuć, przekonań a czasami i wartości. Dlatego przy wyborze warto skupić się i na tym, a nie tylko na rodzaju kruszcu, z którego dana rzecz została wykonana. O tej symbolice chcę Wam dziś trochę więcej opowiedzieć, a zacznę od bardzo modnych od kilku sezonów motywów w biżuterii – skrzydeł anioła i znaku nieskończoności.

 

Skrzydła Anioła

Skrzydła to ważny symbol zarówno w mitologii, gdzie były atrybutami niektórych bogów, jak i w religii chrześcijańskiej, w której jest wyraźne odniesienie do skrzydeł aniołów strzegących ludzi przed złem. Są symbolem nieograniczonej wolności i swobody, a także wyobraźni, przekraczania granic i realizacji marzeń. Skrzydła anioła mogą występować w postaci kolczyków, które będą zdobić nasze uszy, a także występować, jako motyw przewodni w bransoletkach i naszyjnikach. Prezentują się doskonale zarówno te wykonane ze srebra, jak i pozłacane lub ozdobione cyrkoniami. Uważam, że biżuteria z tym symbolem nadaje pewnej lekkości każdej stylizacji. Jest idealna dla kobiet, które są beztroskie, cieszą się życiem i mają odwagę do tego, aby spełniać marzenia.

Symbolika biżuterii
Symbolika biżuterii

 

Znak nieskończoności

Początki tego znaku wywodzą się z starożytnego Egiptu, gdzie pojawiał się symbol węża, który zjadał własny ogon, a następnie odradzał się z siebie. Jest to pierwszy symbol nieskończoności oraz nieustannego powrotu. Wąż, który zjada swój ogon oznacza, że w procesie wiecznego powtarzania koniec równy jest początkowi. Jest to symbol cykliczności, obiegu czasu, odnawiania się świata, śmierci i odrodzenia, czyli po prostu wieczności.

Wręczając bliskiej osobie bransoletkę albo łańcuszek z wizerunkiem nieskończoności, za pomocą prostego gestu wyraża się wiele słów i uczuć. Może to symbolizować wieczną miłość i stałość w związku, czy równie wieczną przyjaźń. Odwrócona ósemka może także wiązać się z energią i światłem władzy nad materią. Ma obdarzać mocą umiejętności realizacji siebie w różnych płaszczyznach.

Symbolika biżuterii
Symbolika biżuterii

 

Larimar

Mój piękny zestaw z wspomnianą wyżej symboliką pochodzi ze sklepu jubilerskiego Larimar, który zlokalizowany jest w Toruniu na ulicy Szosa Chełmińska 31/35 (Targowisko Miejskie nr. Pawilonu 49).

Jest to ich bestsellerowy komplet biżuterii pozłacanej – próba 925. Przy pozłacanych celebrytkach warto pamiętać o tym, aby nie kąpać się w biżuterii, nie ćwiczyć ani też nie psikać po niej perfumami czy mgiełkami lub jeszcze innymi pachnidełkami 😉 Komplet jest również dostępny w klasycznej wersji – srebrnej a więc każda z Pań będzie w stanie znaleźć coś dla siebie 🙂

W salonie możemy spotkać Panią Agnieszkę, która już od progu przyciąga klientów swoim uśmiechem i ciepłem, a swoim okiem profesjonalistki szczere doradzi i pomoże w wyborze biżuterii. Jeżeli nie jesteś z Torunia, a biżuteria spodobała Ci się to mam dobrą wiadomość – można składać zamówienia online 🙂 Pani Agnieszka przyjmuje również takie zamówienia tylko trzeba napisać do niej w wiadomości prywatnej czy to na facebooku czy to na Instagramie 🙂

Symbolika biżuterii
Symbolika biżuterii

 

Kolczyki: https://www.facebook.com/commerce/products/4353099394702896/

Bransoletka: https://www.facebook.com/commerce/products/4278147168910052/

Naszyjnik: https://www.facebook.com/commerce/products/5892654817413117/

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *