Bez kategorii

Szczęście

Dziś będzie mowa o szczęściu. Co prawda dzisiejszy post będzie inny, niż dotychczasowe. Długo zastanawiałam się jak Wam przekazać to co chce. Po dłuższym przemyśleniu sprawy postanowiłam jednak, że nie będę owijać w bawełnę i napiszę ten post prostym językiem. 

Na początku postawmy sobie pytanie – Jak większość ludzi na tym świecie postrzega szczęście?

Moim zdaniem bardzo przedmiotowo… “Łał dostane nowy samochód,będę mieć świetny apartament,złoty zegarek”.Na pewno większość ludzi uważa, że im przedmiot jest droższy i bardziej wyrafinowany tym jest lepszy. Tak postrzegamy szczęście. Pieniądze to podstawa. Może czasem warto spojrzeć na to z innej strony? Przestać chcieć więcej od życia tylko cieszyć się tym co mamy?

Może warto zrozumieć,że nawet ten mały gest, nie wiem cukierek może równie cieszyć, jeśli nawet nie bardziej. Zwykłe słowo “Dzień dobry” cieszyć może bardziej niż złoty zegarek. Zapewne powiecie, że nie. Ale ja Wam powiem, że jesteście w błędzie. Wyobraź sobie co ucieszy Cię bardziej, drogi i modny telefon od bogatej osoby, czy może zwykły kawałek ciasta od starszej i biednej osoby, dla której ten kawałek ciasta jest najcenniejszą rzeczą jaką ma a dla tego milionera nic to nie znaczy, kupi sobie nowy, lepszy a za miesiąc zapomni, że w ogóle posiadał coś takiego.

Chciałam powołać się na ten przykład, może Waszym zdanie banalny, ale chciałam pokazać Wam, jak małe rzeczy mogą cieszyć, jakie mogą dać nam szczęście, jak kawałek ciasta może poprawić nam humor i pomóc spojrzeć na świat inaczej. Powinniśmy się cieszyć każdym dniem. Tym, że jesteśmy zdrowi, tym, że mamy osoby, którym na Nas zależy/ tym, że rano wstaje słońce a wieczorem zachodzi.

Warto czasem przejść się i spojrzeć w niebo, podziękować za to co mamy, za to kim jesteśmy. Przestać wymagać od świata więcej, niż może Nam dać. Powinniśmy doceniać wszystko co  posiadamy, bo niektórzy nie mają nic i za tryb Naszego życia byliby wstanie oddać wszystko, aby zasmakować go.

Szczęście
Szczęście

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *