Bez kategorii

Czy na wakacjach można przytyć?

Od dobrych trzech tygodni mamy oficjalne wakacje. Wyjeżdżamy na zasłużone urlopy i w głowie każdej kobiety rodzi się pytanie – Czy nie przytyje za dużo na wakacjach?

 

Nie wiem czy słyszeliście, ale naukowo zostało potwierdzone to, że w okresie letnim człowiek mniej tyje. Jest to spowodowane tym, że jesteśmy bardziej aktywni w okresie letnim. Zwykłe codzienne zajęcia w okresie letnim np. koszenie trawnika, podlewanie, uprawianie ogródka – te proste czynności już sprawiają, że mamy stały ruch.

 

Podczas ciepłych dni również sięgamy po lekkie posiłki. Nie objadamy się, ponieważ nadzwyczajnie w świecie nie mamy ochoty. Należy pamiętać, że tyjemy wtedy, kiedy mamy nadwyżkę kaloryczną a w okresie letnim nam to nie grozi.

 

Jak radzić sobie podczas wyjazdu wakacyjnego?

 

Zacznijmy może od jedzenia 🙂 Na wakacjach pozwalamy sobie na wszystko nie kontrolujemy się ani trochę. Jednak możemy zapobiec ociężałości i nadwyżce kalorycznej. Zamiast zamówić gofra z bitą śmietaną i owocami zamówmy z sami owocami. Zamiast wziąć lody czekoladowe zamówmy sorbet. Jest to o wiele zdrowszy zamiennik a jaki dobry! 🙂 Spożywajmy dużą ilość owoców i warzyw. Są one bardzo zdrowe, bogate w wiele witamin. Dzięki temu po powrocie będziemy mieli w sobie nawyk jedzenia więcej warzyw i owoców. Są to przykłady, które mogłabym mnożyć, ale chodzi tutaj o wyrobienie w sobie zdrowego i prawidłowego odruchu. Ten racjonalny wybór zaowocuje nam na pewno lepiej niż cała masa władowana w swoje ciało fast- foodów.

Nie urozmaicajmy też za bardzo również naszych posiłków. Przykładowo: wybieramy się na miasto na obiad i nie potrafimy się zdecydować, co spożyć i zaczynamy robić mieszankę. Wybieramy frytki, ryż, surówki, rybę i na przykład jakieś mięso. Wybierzmy 3 rzeczy a następnego dnia spróbujmy czegoś innego. Unikniemy dzięki temu nadwyżki kalorycznej a zdążymy spróbować wszystkich wybranych przez siebie rzeczy.

Czy na wakacjach można przytyć?
Czy na wakacjach można przytyć?

 

Część z nas lubi leżeć długimi godzinami na plaży a część lubi aktywny wypoczynek. Zadbajmy, więc o to, aby nasze ciało było w ruchu. Pograjmy w piłkę, udajmy się na przejażdżkę rowerową, pójdźmy na spacer zwiedzić okolice lub na inną tego typu aktywną atrakcję. Sport to zdrowie a w zdrowym ciele zdrowy duch. Aktywność fizyczna powoduje dużą produkcje endorfin, które są odpowiedzialne za nasze dobre samopoczucie, więc jak widać sport ma same plusy 😀

Czy na wakacjach można przytyć?
Czy na wakacjach można przytyć?

 

Wakacje wakacjami, ale nie zapominajmy o spożywaniu dużej ilości wody. Picie wody w dużych ilościach ma wiele zalet. Okazuje się, że spożycie szklanki wody przed posiłkiem sprawi, że dostarczymy mniej kalorii naszemu organizmowi. Oprócz tego nawadniamy nasz organizm, co ma bardzo dobry wpływ na naszą skórę. Nie stanie się ona wysuszona tylko ciągle będzie w dobrej kondycji. Należy pamiętać, że podczas upalnych dni, promienie słoneczne wysuszają ją od zewnątrz. My natomiast w prosty sposób możemy temu zapobiec 🙂

Czy na wakacjach można przytyć?
Czy na wakacjach można przytyć?

 

Kilka prostych aspektów, które Wam tutaj opisałam są na pierwszy rzut oka oczywiste, jednak bardzo często zapominamy o tym 🙂

 

Spróbujmy w te wakacje wprowadzić kilka drobnych zmian, które będą miały bardzo dobry wpływ na nas i na nasz organizm 🙂

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *