Bez kategorii

Wystrój naszego mieszkania na święta

Okres Świąt Bożego Narodzenia to dla mnie najbardziej wyjątkowy czas w roku. Każdego roku szukam jakiś inspiracji, staram się, aby co roku było inaczej, ale jednocześnie staram się, aby nie naciągnąć zbytnio portfela. Przygotowuje się do tych magicznych trzech dni, w których magia ogarnia wszystkich domowników. W powietrzu unoszą się zapachy świątecznych wypieków, a w wolnym czasie wszyscy biegają po sklepach lub wertują strony internetowe, w poszukiwaniu prezentów. Każdy chce także przystroić dom, aby zaraz po wejściu czuć było ciepło i zbliżający się czas. Tylko jak przystroić mieszkanie/dom tak żeby nie było zbyt wielkiego przepychu? Oto kilka moich sposobów. Zapraszam! 🙂

Dekoracje świąteczne z wyczuciem

Jak każda kobieta uwielbiam kombinować z wystrojem w domu i dostosowywać go do odpowiedniej pory roku nie pomijając różnych świąt. Jednak nie lubię, kiedy jest tego wszystkiego za dużo. Wychodzę z założenia, że lepiej mieć mniej niż więcej, ponieważ łatwo można zmienić ładny wystrój w zwykły kicz.

Świąteczne dekoracje są wyjątkowym elementem, tuż po choince oczywiście 😀 Wieczorne oglądanie świątecznych filmów to w naszym domu już tradycja (czekajcie na wpis o filmach świątecznych :D). O wiele przyjemniej się ogląda przy udekorowanym mieszkaniu. Święta Bożego Narodzenia poza przepysznym jedzeniem, rodziną i zimową herbatą kojarzą mi się również ze światłem i blaskiem. Na dworze w tym okresie robi się bardzo szybko ciemno, a ja nie przepadam za ciemnością, a za zimnem tym bardziej, dlatego też staram się doświetlić każde pomieszczenie dyskretnymi lampkami i świecami. Lampek, świec, lampionów – tego zdecydowanie w sklepach nie brakuje, mamy od koloru do wyboru. Ważne dla mnie jest to, aby po zgaszeniu światła w mieszkaniu zapadła magiczna atmosfera, która skłoni niejednego do świątecznych refleksji przy tych lampkach i świecach 🙂

Poza świecami i lampkami w tym roku postanowiłam przystroić również i nasze okna. Na nich pojawiły się choinki, Mikołaje i bałwanki, które powstały przy użyciu sztucznego śniegu. Przyznam szczerze słyszałam różne opinie na temat sztucznego śniegu. Część chwaliła sobie go, a część totalnie mi odradzała. Najczęstszym argumentem przeciw było to, że ciężko później schodzi z okien. Ja mimo tych opinii postanowiłam spróbować i zrobiłam w salonie i sypialni na oknach kilka takich motywów.

Wystrój naszego mieszkania na święta
Wystrój naszego mieszkania na święta

 

W tym roku również do ramek zamiast zdjęć włożyłam mini plakaty świąteczne, które uważam są idealne do wystroju. W internecie jest mnóstwo takich plakatów do pobrania. Ja wywołałam sobie jak normalne zdjęcie i to był strzał w 10! Pięknie się dopasowały do wystroju i są dla mnie taką kropeczką nad „i”.

Wystrój naszego mieszkania na święta
Wystrój naszego mieszkania na święta
Wystrój naszego mieszkania na święta
Wystrój naszego mieszkania na święta

 

Oczywiście poszewek świątecznych również nie mogło zabraknąć 🙂

Wystrój naszego mieszkania na święta
Wystrój naszego mieszkania na święta

 

Aromatyczne woski zapachowe

Nie jest to tajemnicą, że uwielbiam świece i woski. Uwielbiam, kiedy w mieszkaniu pięknie pachnie. Odpowiedni zapach wosku potrafi perfekcyjnie pomóc nam wczuć się w stu procentach w klimat. Ja korzystam z wosków Yankee Candle. Jeżeli chodzi o woski na święta Bożego Narodzenia to zawsze wybieram te:

 

  • Glittering Star
  • Cinnamon Stick
  • After Sledding
  • Snowflake cookie
  • Spiced Orange

Do mojego kominka wkładam z dwa/trzy zwykłe podgrzewacze, kruszę trochę wosku, zapalam i po kilku minutach moje mieszkanie pachnie przecudnie *.*

Wystrój naszego mieszkania na święta
Wystrój naszego mieszkania na święta

 

Królowa świąteczna

Myślę, że dom bez choinki pozbawiony byłby całej magii. Dekoracje to jedno, ale choinka? Uważam, że mimo wszystko największą robotę robi właśnie ona. Jest ona nieodłącznym elementem świątecznych dekoracji i to właśnie od choinki zaczynają się święta. W domu rodzinnym u mnie to zawsze tata przynosi żywą, pięknie pachnącą choinkę do domu, a u mnie musiałam sama poszukać tej idealnej choinki do naszego mieszkania i niestety sztucznej. Napisałam niestety sztucznej, ponieważ uwielbiam mieć żywą choinkę na święta, a w tym roku jeszcze wracamy do swoich rodzinnych domów i nie mam tu, w Toruniu nikogo, kto mógłby ją podlewać, dlatego też w tym roku postawiliśmy na sztuczną choinkę, a w przyszłym już na pewno będzie żywa! 😀  Ale żeby nie było, uwielbiam święta w swoim rodzinnym domu. Z moją mamą mamy już chyba świąteczną tradycję, że od rana 24.12 zawsze się o coś pokłócimy, żeby w momencie łamania się opłatkiem zapomnieć o wszystkim. Zawsze w domu jest pełno śmiechu, ale przede wszystkim cieszymy się sobą nawzajem, ponieważ rzadko mamy się na tyle dni w takim składzie.

Kiedy zaczynam ubierać choinkę to zawsze puszczam sobie świąteczne piosenki, inaczej być nie może. W moim rodzinnym domu choinka jest zawsze kolorowa, a ja w tym roku postawiłam na biel i czerwień. Starałam się zachować te dwa kolory przy kupnie innych ozdób do mieszkania. Nie lubię, kiedy jest zbyt pstrokato. I uwaga… nasza choinka stanęła już w naszym mieszaniu dokładnie 21.11.2020r. 😀 Ja kocham święta Bożego Narodzenia i chce się cieszyć tym wszystkim jak najdłużej, dlatego choinka już gości u nas od ponad tygodnia 😀

Wystrój naszego mieszkania na święta
Wystrój naszego mieszkania na święta

 

Adwentowy wieniec

Wieniec adwentowy oznacza odliczanie wszystkich niedziel adwentu, aż do samej wigilii Bożego Narodzenia. Zapalone na nim świece przypominają nam, że już niedługo najbardziej radosny czas w roku. W tym roku wieniec zrobiła dla mnie moja ciocia i już niedługo będę go miała w mieszkanku *.* Wiedziałam, że ciocia jest mega zdolna, jeżeli chodzi o takie robótki, ale skąd ona wiedziała, jakie kolory w tym roku będą panować u mnie? Tego nie wiem, ale wieniec będzie idealnie pasować do wystroju.

Wystrój naszego mieszkania na święta
Wystrój naszego mieszkania na święta

 

I to koniec moi Kochani, jeżeli chodzi o wystrój na święta. Cała reszta jest w naszych rękach. Pamiętajmy, że to wszystko to tylko dodatek, najważniejszy jest czas z najbliższymi podczas tych świąt. To wszystko razem sprawi, że otoczymy się cudowną i magiczną atmosferą.

Buziaki! :*

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *