Bez kategorii

Twoje zdjęcie może być już praktycznie wszędzie…

To niesamowite jak fotografia rozwinęła się na przestrzeni ostatnich 20 lat. Jeszcze pod koniec XX wieku wyjeżdżało się na wakacje i wycieczki z aparatem na klisze kilkudziesięcio-klatkową. Jeśli ktoś miał dwie sztuki to już był gość. Nie “cykało się” zdjęć gdzie popadnie, w 50 pozycjach. A jeśli klisza się “prześwietliła”, cały kosztowny, artystyczny twór szedł na marne.

Fotografia, biegnie, gna, pędzi do przodu…

 

W pierwszym dziesięcioleciu XXI wieku, większość z nas miała na swoim wyposażeniu pierwsze aparaty cyfrowe dostępne dla ogółu. Mniej lub bardziej zaawansowanymi modelami zaczęliśmy robić zdjęcia niemalże wszędzie i wielokrotnie powtarzać ujęcia, co do tej pory w formie niezawodowej było bardzo kosztowne i najzwyczajniej zbędne.

Wraz z następnym rozwojem technologii i wejściem w erę smartfonów, każdy dobrej jakości aparat miał już na co dzień przy sobie. A publikacja zdjęć w sieci, dzięki portalom społecznościowym nabrała niespotykanego nigdy wcześniej tempa.

Wydawać by się mogło, że doszliśmy do pewnej granicy jeśli chodzi o erę zdjęć. Możemy robić ich setki, w przeciągu sekund przesyłać komu tylko chcemy, do tego edytować i obrabiać nawet z poziomu smartfona. Jednak jak dobrze wiemy, rynek nie lubi próżni, od kilku lat mamy możliwość korzystania z uwiecznionych przez nas chwil, miejsc i osób na inne sposoby niż oglądając je w albumie czy cyfrowej bibliotece.

Takim przykładem jest chociażby fototapeta, kiedyś dostępna tylko z wybranymi wzorami, dziś robiona na zamówienie z własnych zdjęć. Pamiętam, gdy pierwszy raz odwiedziliśmy Hotel w Zawierciu, a w pokojach nad łóżkami zauważyliśmy zdjęcia wykonane na płótnie, przedstawiające okoliczne ruiny zamków Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Był to niesamowity widok, który w tamtym okresie budził podziw. Dziś każdy może w kilka minut zamówić podobne dzieła.

Kto nie chciałby pić ze swojego wyjątkowego kubka?

Dzięki technologii druku sublimacyjnego możemy wykonać własny kubek z nadrukiem. Nieistotne co to będzie, napis, czy zdjęcie, wystarczy wysłać plik do foto4u.pl, a kubek powstanie niemal od ręki. Taki kubek może być wspaniałym prezentem, uwieczniając chociażby zdjęcie nowego członka rodziny, ale także prywatną pamiątką. Tutaj warto wspomnieć też o tak zwanych magicznych kubkach, na których obraz pojawia się dopiero po zalaniu kubka gorącą wodą. To jest dopiero niespodzianka dla obdarowanej osoby. Warto wiedzieć, że mimo iż nadruki wykonywane tą metodą są bardzo trwałe, to większość producentów nie zaleca mycia ich w zmywarce.

 

Pościel z własnym nadrukiem

Skoro wykonywane są zdjęcia na płótnie, to i można nanieść je na materiał pościelowy. Tutaj w zależności od rodzaju materiału firma, której zlecamy taką usługę, dobierze metodę nadruku. Pewnie będzie to sublimacja w przypadku materiałów sztucznych i DTG – czyli bezpośredni druk na tkaninie, w przypadku tych bardziej naturalnych. Największym zainteresowaniem cieszą się tak zwane “jaśki” z nadrukiem. Poza tym zlecić możemy nadruk na pościeli chociażby logotypu ulubionego klubu piłkarskiego naszego przyjaciela, tak jak my zrobiliśmy to kilka miesięcy temu. Obdarowany był bardzo zadowolony, a co najważniejsze zaskoczony, gdyż klub, którego jest fanem nie należy do tych nazwijmy to czołowych, zatem nigdzie nie mógł dostać gotowego produktu, tym większe było jego zaskoczenie.

Podsumowując, postęp w dziedzinie fotografii i nadruku, dał nam nowe możliwości. Sami możemy robić więcej zdjęć coraz lepszej jakości, a dodatkowo możemy obdarowywać się nieprzeciętnymi prezentami, takimi jak np. kubki z własnym nadrukiem czy magnesy na lodówkę, uwieczniając w ten sposób czar wspomnień na przedmiotach codziennego użytku.

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *