Bez kategorii

Znaczenie słowa miłość

Czasami zupełnie przypadkiem pojawi się ktoś w naszym życiu, kto opęta nasze ciało i umysł w 100%. W ułamku sekundy sprawi, że na naszej twarzy namaluje się dziecięca radość lub gniew, rozgoryczenie i złość. Wszystko to dzieje się za prawą jednego prostego słowa – miłości.

 

Jeden człowiek, którego obdarzymy miłością jest w stanie tak nami zawładnąć właśnie za sprawą miłości. Nie potrzebuje do tego hipnozy, specjalnych eliksirów. Potrzebuje tylko naszego uczucia. Zresztą to samo działa w drugą stronę. My jesteśmy w stanie tak zadziałać na drugiego człowieka, kiedy on nas obdarzy miłością.

Miłość… Jedno krótkie słówko, złożone z 7 liter a ma tak wielką moc. Kto by pomyślał… Często zadajemy sobie pytanie:, „czym tak właściwie jest ta miłość? Co ona potrafi znieść? Ile przetrzymać?”

No właśnie… w okresie podstawówki / gimnazjum, kiedy po raz pierwszy czujemy motyle w brzuchu wydaje nam się, że to jest właśnie miłość, że to właśnie z tą osobą przeżyjemy całe nasze życie. Nie będę zaprzeczać, że nie ma takich przypadków, bo pewnie byłabym w błędzie. Jestem wręcz niemal przekonana, że pewnie są, ale ja mam zamiar dziś rozwinąć ten temat, pomijając takie wyjątki.

Moim zdaniem o miłości możemy mówić wtedy, kiedy wspólnie z naszą połówką mamy już za sobą etap zauroczenia, motylków i sielanki. Kiedy wspólnie uzbieraliśmy już bagaż chwil radosnych, szczęśliwych, ale również i tych złych. Miłość tak jak życie nie jest usłana płatkami róż, mlekiem ani miodem. W niej chodzi o to, aby wspierać się we wszystkich sytuacjach. Aby udowadniać naszym wrogom, że nic ani nikt nie jest w stanie nas rozdzielić i zniszczyć tego, co nas łączy.

Muszę się Wam przyznać, że kiedyś, jako dziecko myślałam, że każde moje zauroczenie będzie tym na zawsze. Powiem szczerze byłam w błędzie. Każdy z nich na swój sposób był wspaniałym chłopakiem, jednak nie było tej wielkiej chemii. Związki te kończyły się zazwyczaj po kilku tygodniach czy miesiącach na etapie chodzenia za rękę i żadna ze stron nie podejmowała walki o podtrzymanie relacji.

Warto pamiętać o tym, że nasza druga połówka będzie się różnić od nas diametralnie. Nie zawsze zrobi to, czego oczekujemy. Nie zawsze obdarzy nas tym, czego byśmy oczekiwali, ale należy pamiętać, że kiedy spotkasz tę właściwą osobę to, mimo że doprowadzi Cię czasami do wielkiego gniewu a nawet łez to i tak po chwili to przestanie być ważne, ponieważ wtedy człowiek przypomina sobie jak wielkim uczuciem darzy tę osobę.

W dzisiejszym świecie bardzo często ludzie rozstają się, ponieważ nie chce im się podjąć walki, bo nie ścieli łóżka, nie jest romantyczna/ny lub nie gotuje tak jakbyśmy chcieli. Tylko czy takie banały mogą przekreślić coś wyjątkowego? Moim zdaniem nie. Wszystko zależy od nas i od tego czy będziemy chcieli walczyć o naszą miłość, czy pozwolimy, aby ona odeszła lub co gorsza żeby do naszego związku wkradła się monotonia. Pamiętajmy, aby codziennie się doceniać. Przypominać sobie o wzajemnej miłości i cieszyć się każdą wspólną sekundą, minutą, godziną.

W życiu nie jest ważne bogactwo i rzeczy materialne, ale właśnie miłość i to żebyśmy na stare lata mogli usiąść wygodnie w bujanym fotelu, spojrzeć na drugą połówkę i stwierdzić, że życie z nią mimo wszystko było cudowne.

Ja od pięciu lat właśnie żyje z mężczyzną, który potrafi doprowadzić mnie do śmiechu i wielkiego gniewu, ale kiedy patrzę na niego to wiem, że żaden inny nie byłby w stanie mi Go zastąpić.

Życzę Wam Kochani tego z całego serca! Walczcie codziennie o siebie i nie poddawajcie się na pierwszym zakręcie!

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *