Bez kategorii

Podsumowanie kosztów ślubu

Nasz ślub miał miejsce 5 sierpnia 2022 roku. Był to bardzo gorący piątek, dochodziło nawet do 36 stopni. Dzisiejszy wpis jest poświęcony naszym ślubnym wydatkom. Przy okazji jednak pokażę Wam trochę relacji z tego dnia 🙂

 

Koszty ślubu

Jeżeli chodzi o wydatki ślubne to wszystko spisywaliśmy w Excelu. Zrobiliśmy to głównie dla siebie i z czystej ciekawości, żeby zobaczyć ile nas wyniesie organizacja takiego ślubu.

Poniżej nasza mała lista wydatków ślubnych z krótkim opisem 🙂

 

SALA – 2476 zł

Nasza uroczystość po ślubie odbyła się w Hotelu Navigator w Zbąszyniu. Tam mieliśmy wynajętą dla siebie na wyłączność salę. Menu weselne obejmowało III dania.

I danie – zupa z pomidorów i pieczonej papryki

II danie – dorsz panierowany z warzywnym papardelle, ziołowymi krokietami i sosem z pieczonej papryki. Natomiast dla 3 osób mieliśmy dania wegetariańskie – były to gołąbki z kaszą kus kus.

III danie – mus sernikowy z puree wiśniowym i pieczoną białą czekoladą. Natomiast dla tych 3 osób był sorbet owocowy.

Plus w cenie była woda z cytryną i miętą. Do deseru dodatkowo każdy z naszych gości zamawiał sobie kawę z karty wedle własnego życzenia.

 

Nasz ślub
Nasz ślub

 

WYSTRÓJ KOŚCIOŁA – 316,76 zł

Wystrojem kościoła zajęłam się sama. Inspiracji szukałam na Pinterest.

Postawiłam na skromny wystrój, ponieważ Sanktuarium, w którym była msza ślubna jest samo w sobie piękne i nie potrzebuje zbyt wielu ozdobników. Tak, więc w IKEA zakupiliśmy białe świece i wazony a w kwiaciarni liście eukaliptusa (resztę liści wzięłam z ogrodu teściów 😀 )

Nasz ślub
Nasz ślub

 

ZAPROSZENIA – 73,85 zł

Zaproszenia zaprojektowałam i zamówiłam na stronie Z/MIŁOŚCI.

 

STRÓJ PANNY MŁODEJ – 1284,14 zł

Na tę kwotę składała się moja suknia ślubna, buty, ozdoba do włosów, kolczyki, bransoletka robiona na zamówienie oraz bielizna ślubna.

Na początku chciałam uszyć sobie suknie ślubną, jednak finalnie uznałam, że jest to totalnie bez sensu. Prawda jest taka, że tę suknię ubiera się dwa razy w życiu: w dniu ślubu oraz na sesję. W moim przypadku sesja była w dniu ślubu, więc nawet jeden raz. Udało mi się dostać suknię, która od pierwszego wejrzenia bardzo, ale to bardzo mi się spodobała i jakby była szyta typowo na mnie. Nie musiałam robić żadnych poprawek, kompletnie nic 🙂

 

Nasz ślub
Nasz ślub

 

STRÓJ PANA MŁODEGO – 1160 zł

Na tę kwotę składał się pełny garnitur mojego męża tzn. spodnie, marynarka, koszula oraz kamizelka plus buty.
Spinki do koszuli oraz muchę Artur już miał a więc nie podwajaliśmy wydatków, ponieważ to zbyteczne 🙂

 

Nasz ślub
Nasz ślub

 

FRYZURA I MAKIJAŻ – 700 zł

W tej kwocie jest już mój makijaż plus moja fryzura ślubna oraz makijaż i fryzura mojej mamy.

Postawiłam na zaufaną mi osobę – Panią Agnieszkę, która w dniu naszego ślubu przyjechała do nas do domu i zadbała o mnie i moją mamę a ja dzięki temu nie musiałam tracić czasu na dojazdy tylko skupiłam się na tym co najważniejsze 🙂

 

Nasz ślub
Nasz ślub

 

OBRĄCZKI – 2650 zł

Oboje z Arturem byliśmy zgodni, że nie będziemy szczędzić na obrączkach i tak też było. Postawiliśmy na najwyższą zawartość złota a jak chodzi o wygląd to totalna prostota – takie mi się najbardziej podobają muszę przyznać.

Na naszych obrączkach wygrawerowaliśmy sobie nasze pierwsze wiadomości, które do siebie skierowaliśmy tuż po poznaniu się, w 2014 roku.

 

FOTOGRAF + KAMERZYSTA – 3320 zł

 

PODZIĘKOWANIE DLA RODZICÓW – 2000 zł

Nie byliśmy totalnie za dawaniem rodzicom jakiś bukietów kwiatów czy koszy upominkowych. Postawiliśmy na wspólny rodzinny wyjazd nad morze.

Na tę kwotę składał się nocleg, atrakcje takie jak masaże dla naszych rodziców, mini golf, papugarnia itd., oraz wyżywienie po części.

 

INNE – 1734,40 zł

Inne “drobiazgi” nieujęte wyżej np. kurs + poradnia małżeńska, opłata w urzędzie stanu cywilnego, moje paznokcie ślubne, mój bukiet ślubny plus kwiatki do butonierek dla chłopaków itd.

 

Nasz ślub
Nasz ślub

 

W sumie nasz ślub kosztował dokładnie 15 715,15 zł. Sporo rzeczy staraliśmy się przygotować sami jak np. wystrój kościoła. I mówimy tutaj o samym ślubie bez poprawin, które odbyły się dnia następnego. W wielu przypadkach ceny negocjowaliśmy, dzięki temu przykładowo za salę zapłaciliśmy kilkaset złotych mniej. 5 sierpnia nasza mała ślubna uroczystość była zorganizowana (licząc nas już oczywiście) na 18 osób.

Czy to dużo czy mało jak na ślub w takiej formie? Uważam, że to kwestia indywidualna. Każdy może mieć inne zdanie na ten temat 🙂

 

Nasz ślub
Nasz ślub

 

KRÓTKI FILMIK Z NASZEGO ŚLUBU

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *